fb pixel Chcete zažít únor jinak? Zkuste ho neprochlastat a ušetřené peníze dát na charitu – G.cz
Vyhledávání

Chcete zažít únor jinak? Zkuste ho neprochlastat a ušetřené peníze dát na charitu

V únoru na alkohol raději zapoměňte. Lepší bude kniha. Únor suchý, ušetříš prachy. + DALŠÍ 1 FOTKA

Alkohol patří spolu s internetovým diskutováním a stěžováním si na všechno k nedílné součásti našich životů. Vzhledem k tomu, že jsme ve spotřebě alkoholu na vrcholu lihového řetězce a vypijeme v podstatě třikrát více alkoholu, než je světový průměr, tak bychom se měli nad sebou zamyslet a dát si alespoň v únoru od alkoholu pauzu.

Martin Miko
Martin Miko 5.2.2018, 12:42

Zažít únor jinak

Je 5. února a máme za sebou první suchý víkend. Alkohol byl doposud tou jedinou věcí, která dělala únor snesitelným. Zima, deprese, dovolená daleko a jaro v nedohlednu. Jedinou útěchou února bylo posezení v hospodě a plesy, kde tekl alkohol proudem. S tím je ale konec. Moderní je v únoru nepít. My Češi pijem všeobecně hodně a po celý rok, takže vynechat jeden měsíc by nám mohlo jedině prospět. Kampaň Suchej únor realizuje Liga otevřených mužů a rozhodně je zde několik faktů, nad kterými se běžný člověk minimálně pozastaví. Věděli jste, že pětina českých mužů pije alkohol téměř každý den? A že 5 000 z nás zemře každý rok kvůli alkoholu?

Historie české kampaně Suchej únor sahá do roku 2013, kdy ho poprvé uspořádala výše zmiňovaná Liga otevřených mužů. Akce si klade za cíl nepít po celý únor alkoholické nápoje. Místo pití alkoholu se člověk může jiným aktivitám a ušetřené peníze věnovat třeba na charitu. Suchej únor je zaměřen primárně na mužskou část populace, nicméně se mohou aktivně zapojit i ženy. Cílem je poukázat na choroby, které vznikají důsledkem pravidelného pití alkoholu.

Alkohol je nedílnou součástí Čechů

Česká nátura je holt k alkoholu velice shovívavá. Důvod pít je pro nás v podstatě každá společenská událost, která se nás týká. Zapíjíme životní úspěchy, neúspěchy, výročí, křtiny, maturity, vysokoškolské tituly, uzavřený byznys, úmrtí, a dokonce i přežitý pracovní týden. Symbolický detoxový únor proto rozhodně nebude na škodu.

Na webu Suchej únor se dokonce můžete otestovat testem (ne)závislosti, který vám pravděpodobně sdělí, že jste alkoholik, jelikož hranice je zde nastavená poměrně nízko. Všichni v naší redakci jsou potenciálními alkoholiky, což ale v podstatě sedí.

Kampaň Suchej únor probíhá tento rok pošesté a v minulém roce se jí zúčastnilo více než 5 tisíc lidí.

A zde je 9 důvodů, proč na Silvestra nechlastat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články