9 důvodů, proč na Silvestra nechlastat – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč na Silvestra nechlastat

Tohle není článek, který by chtěl vyzývat k abstinenci. Jen prostě odmítáme pít “povinně”.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 31.12.2017, 14:00

1)Budete originální

tumblr_mwgg7oBMzv1qcga5ro1_500 tumblr.com Na Silvestra chlastá každý. Všichni si totiž myslíme, že se to musí, stejně jako si všichni myslíme, že se musíme nalít na svoje narozeniny nebo na výročí seznámení. Nemusíme – je to jen společenská konvence. A teď si sami odpovězte na otázku: chcete jít s davem, nebo si dělat věci po svém?

2) 1. ledna se můžete ostatním posmívat

udecalcool-qc-ca udecalcool.qc.ca Bude jim blbě, budou bědovat a shánět brufen, česnečku a lák z okurek… A vy budete moudře pokyvovat hlavou a se špatně skrývaným smíchem jim říkat: “Vidíš, ty blbče, dobře ti tak!”

3) Víc si to užijete

fatkidatcamp-com fatkidatcamp.com Kdo se už někdy v osm nebo v deset nalije, má ze Silvestra jen temnou mlhu. Nechlastejte a budete si z večera pamatovat víc. Třeba jak byli ostatní nalití. A taky se vyhnete zákeřným útokům jen o něco málo střízlivějších kámošů.

4) Ušetříte

emoneypool-com emoneypool.com No, dobře, jen pár korun, ale...

5) Televize bude bizarnější

barrandov-tv barrandov.tv “Veselá” estráda, novoroční přípitek moderátorů, přímý vstup z Václaváku… Všechny tyhle virtuální rádoby veselé trapnosti vám za střízliva přijdou ještě trapnější, než kdybyste se na ně dívali po dvou deci vodky.

6) Dojde vám absurdita slavení

fistintheair-com fistintheair.com Proč vlastně slavíme Silvestra? V čem je ten den výjimečný? Že je to konec roku a začátek nového? No a? Vlastně slavíme jen to, že jsme zase o kousek blíž smrti. Místo slavení bychom měli spíš brečet. Pokud se nalijete, budete veselí a tohle si neuvědomíte.

7) Získáte důvod opít se jindy

mirror-co-uk mirror.co.uk “Na Silvestra jsem se obětoval a nepil, takže se naliju teď,” můžete si říct se svátečním pocitem v duši 1. ledna ráno.

8) Zapůsobíte na okolí

cedulart-cz cedulart.cz “Je to osobnost! Má silnou vůli!” budou si o vás říkat, aniž by tušili, že jste si prostě jen přečetli tenhle článek.

9) Uděláte radost Nešporovi

Vy ho neznáte? MUDr. Karel Nešpor je primářem oddělení závislostí psychiatrické kliniky v pražských Bohnicích. Bojuje proti chlastu, a to často i velmi nevybíravými metodami:

(Pokud jste článek dočetli až sem, jistě jste si všimli, že zoufale hledáme zdůvodnění pro něco zcela nesmyslného. Někdy je ale fajn podívat se na svůj život jinak – už proto, abyste se pokorně vrátili k tomu, na co jste zvyklí. Třeba k chlastu na Silvestra.).

A jestli jsme vás nepřesvědčili, tady máte aspoň návod, jak pít na Silvestra stylově.

Podobné články

Doporučujeme

Další články