Chcete být slavní a bohatí? Staňte se youtuberem! Daniel Middleton díky Youtube letos vydělal 358 milionů korun

Obrázek uživatele Martin Miko
10.12.2017, 08:12

Ačkoliv youtubeři brečí, že peníze z reklam na Youtube už nejsou to, co bývaly, přesto se jim daří vydělávat čím dál víc a víc peněz. Především díky sponzorům, product placementu, merche atd. Stačí jen chtít. Ti nejlepší z nich vydělávají pohádkové peníze, což dokazuje i žebříček nejvýdělečnějších youtuberů, kterému vévodí Daniel Middleton s výdělkem zhruba 16,5 milionů dolarů, což je přes 358 milionů korun českých.

Youtuber Daniel Middleton vydělal letos nejvíc

Magazín Forbes sestavil žebříček nejlépe vydělávajících youtuberů, který zveřejňuje již třetím rokem. První místo v tomto žebříčku obsadil 26letý Daniel Middleton se svým youtubovým kanálem DanTDM, který vydělal téměř 360 milionů korun českých před zdaněním. Mladý Middleton se věnuje primárně tvorbě takzvaných let`s play videí, což je streamování nebo záznam během hraní videoher.

Middletonův kanál za pět let své existence nasbíral 17 milionů fanoušků a dle jeho slov pro server Newsbeat se před youtuberingem věnoval práci v supermarketu. Když se generované peníze z Youtube začaly rovnat výši zisku ze supermarketu, tak ze zaměstnání odešel a začal se věnovat pouze videím. Za svou dosavadní kariéru získal skoro 12 miliard zhlédnutí.

Loňský vítěz PewDiePie klesl na 6. místo

Oblíbený švédský youtuber PewDiePie se minulý rok v 15 miliony dolarů výdělku umístil na prvním místě, avšak z důvodu afér týkající se jeho rasistických a antisemitistických výlevů se letos propadl na 6. pozici z důvodu vypovězených smluv. Přesto je však youtuberem s největším počtem odběratelů a vydělal obstojných 12 milionů dolarů.

Youtubeři, kteří se umístili v žebříčku nejlépe vydělávajících tvůrců videí, se primárně orientují na herní videa, videoblogy, zábavný obsah a dokonce i na recenze hraček.

A zde je 9 způsobů, jak se stát úspěšným youtuberem.


Komentáře