fb pixel Chata v lesích, holka v nesnázích, osmdesátky v kurzu: Nová řada American Horror Story bude zase horor – G.cz
Vyhledávání

Chata v lesích, holka v nesnázích, osmdesátky v kurzu: Nová řada American Horror Story bude zase horor

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Že populární seriál American Horror Story bude mít minimálně další dvě série, to víme už od roku 2017. Nyní se na světlo světa dostal teaser k řadě číslo 9 a vypadá to, že tvůrci už kultovního pořadu se pro tentokrát vrátí k čistokrevnému hororovému žánru. Zároveň se zřejmě svezou na aktuálně populární osmdesátkové vlně.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.4.2019, 09:37

Chata v lesích

Další série populárního American Horror Story už má název, první teaser a dokonce i víme, které známé tváře se v další řadě seriálu objeví (a které naopak neobjeví). Tvůrci děsivého pořadu, který si za osm let své existence získal doslova davy fanoušků, vědí už od roku 2017, že to dotáhnou minimálně na deset sérií. Ta další, devátá, ponese titul "1984". Co to znamená?

Podle prvního teaseru, který se objevil na sociálních sítích, se duchovní rodiče AHS Ryan Murphy a Brad Falchuk rozhodli svézt se na trendu oživování 80. let, který rozjely Stranger Things, a vrátit se ke klasickému hororovému žánru. V krátké ukázce vidíme osamocené děvče, kterak běží temným lesem a snaží se utéct tajemné postavě s nožem v ruce, před kterou se nakonec schová do dřevěné boudy. Osmdesátkový slasher jak vyšitý!

Někteří fanoušci, kteří ví, že u AHS se dá čekat ledacos, včetně třeba propojování jednotlivých řad, ale přemýšlí i o tom, jestli titul nové série nebude zároveň trochu pracovat s myšlenkami z Orwellova distopického románu 1984. Koneckonců, série č. 8 byla o apokalypse, konci světa a příchodu Antikrista.

Jisté je to, že 9. série AHS bude první řadou seriálu, ve které se neobjeví herec Evan Peters, který si chce sám dát od seriálu pauzu. V průběhu let se totiž stal v podstatě jeho hlavní hvězdou, takže chápeme, že toho má dost. Kdo se ale vrátí, to je Sarah Paulson a také Billy Eichner, který do dobře rozjetého strašidelného vlaku naskočil v sedmé sérii. Objeví se i Emma Roberts a jejího přítele by měl hrát americký olympijský lyžař Gus Kenworthy.

Datum premiéry zatím známo není, ale nových dílu bychom se měli dočkat ještě letos. A vzhledem k tomu, že doposud AHS většinou začínalo s podzimní seriálovou sezónou, tedy zhruba v říjnu...

Tady si mezitím zopakujte situace hlavních postav, které ještě zbyly ve Hře o trůny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články