fb pixel České videohry se slevou! Buďte rytířem, robotem nebo Zemanem – G.cz
Vyhledávání

České videohry se slevou! Buďte rytířem, robotem nebo Zemanem

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Máme pro vás dobrou zprávu, o víkendu můžete pomáhat bojovat s pandemií a zároveň startovat českou ekonomiku. Jak? Pořiďte si českou videohru! Na Steamu se teď prodávají s velkými slevami.

Jan Studnička
Jan Studnička 30.10.2020, 16:20

Z digitálních luhů a hájů

Pokud jenom trochu hrajete hry na PC, musíte vědět, že existuje platforma Steam. Přes tu vývojáři prodávají videohry. Není to jediná platforma na PC, jsou ještě další dvě nebo tři a pak jsou exkluzivní platformy různých publisherů, ale Steam je největší. A s cenami umí hotové zázraky.

Každý týden tam můžete narazit na víkendové slevy, celotýdenní slevy nebo třeba nějaké tematické akce. Jako v supermarketu! Teď běží dvě velké akce. Ode dneška spuštěný Halloweenský výprodej, během kterého můžete zalevno nakoupit hromady hororových her… a pak Československý týden, který funguje až do 2. listopadu.

Je to přesně tak, Steam nabízí často s velkou slevou hry od českých a slovenských vývojářů, takže pokud jste herní vlastenci, zpozorněte. Nabízejí se totiž hry od velkých studií jako je třeba Warhorse a jejich věrně středověké RPG Kingdom Come: Deliverance nebo legendární Bohemia Interactive, od kterých je zlevněné oceňované DayZ nebo superzábavný military simulátor Arma 3.

Ale i mrňavá studia nebo vývojářské týmy o jednom, dvou lidech se dostaly do výběru. Pokud si třeba chcete užít trochu akční srandy, vřele doporučujeme jakoby osmdesátkovou akční střílečku Zeminátor, kde se ujmete role prezidenta republiky a střílíte novináře. Co chcete víc? A pokud přemýšlíte nad něčím vkusnějším, je tady Feudal Alloy, vizuálně nádherná roboticko středověká plošinovka, kde hrajete za rybu v akvárku, která ovládá mecha. Případně spektakulární atmosferický horor Someday You’ll Remember, který už jsme dohráli dvakrát.

Prostě, pokud přemýšlíte nad tím, jak byste pomohli v boji s pandemií, tohle je přesně pro vás. Nejenom, že zůstanete doma na zadku s videohrama, ale navíc tím podpoříte domácí ekonomiku. Buďte hrdinové na monitoru i mimo něj.

Podobné články

Doporučujeme

Další články