fb pixel České i slovenské kostely jdou s dobou: Lidé u sebe nenosí hotovost, a tak vybírají milodary skrz Apple Pay – G.cz
Vyhledávání

České i slovenské kostely jdou s dobou: Lidé u sebe nenosí hotovost, a tak vybírají milodary skrz Apple Pay

Zdroj: tv markýza - screenshot

Zatímco v Česku skoro nikoho náboženství nezajímá, tak na sousedním Slovensku hojně propagují první kostel, který vybírá od návštěvníků milodary za pomocí platebního terminálu. I do oblasti náboženství konečně vstoupily moderní technologie a věřící lidé se už nebudou muset vymlouvat na to, že si doma zapomněli hotovost.

Martin Miko
Martin Miko 3.12.2019, 15:41

Kostel s Apple Pay

Slovenský kostel v bratislavských Rusovciach vypadá na první pohled jako každý jiný kostel v zemi, jenže v něčem se přece jen liší. Kvůli tomu, že lidé u sebe už tolik nenosí hotovost se totiž církev rozhodla, že zde vytvoří platební terminál, díky kterému budou moc vybírat milodary bezhotovostně. To je vlastně geniální nápad, jelikož tak vytáhnou peníze z lidí, kteří nemají hotovost a nechtějí si rozměňovat peníze. A navíc lidé při placení kartou prý mnohem víc utrácí, takže je dost možné, že se jim investice do platebního terminálu vyplatí.

Ale i České republice se začaly objevovat rovněž kostely s bezkontaktními terminály a někde lze dokonce platit skrz Apple Pay. Konkrétně jde například o katedrálu svatého Víta, Chrám svatého Mikuláše nebo kostel Panny Marie vítězné v Praze. Všude se to prý osvědčilo a uvažuje se tak o rozšíření do dalších míst.

Farnost v Bratislavě však zároveň nezapomíná zůstat u tradičního výběru příspěvků a milodarů od svých „fanoušků“. Ve Velké Británii byly přitom platební terminály zavedeny už v minulém roce a setkaly se s velkým úspěchem. Důvodem bylo, že se anglická církev potýkala s čím dál menšími finančními dary. Navíc možnost platit bezhotovostně zavedla při placení všech církevních úkonů typu svatba nebo pohřeb. Podle zahraničních webů se zvýšilo množství vybraných peněz až o třetinu, což církev zajisté uvítá pozitivně.

A zde vás nejspíš zaujme poslední film Karla Gotta, který byl totální propadák.

Podobné články

Doporučujeme

Další články