„Hodně k nám jezdí Asiaté, Holanďané, Irové i Britové,“ říká spolumajitelka bistra Monika Bruknerová. Do Karlína cizince vozí agentura v rámci poznávání tradiční české kuchyně a někteří prý chlebíčky jedí i příborem.
Paukertův originální vynález si ale razí cestu do světa i sám. Nedávno se v bistru divili, když se na správnou recepturu ptala jedna Američanka. „Mysleli jsme, že žije v Praze,“ říká Bruknerová. Nežila. Američanka objevila chlebíčky na sociálních sítích a i na dálku si je hned zamilovala natolik, že chtěla pro své přátele uspořádat chlebíčkovou party. A právě na ni potřebovala správné původní receptury.
Nedávno pro změnu kolem bistra bloudili po zavírací době dva cizinci. Na český chlebíček je k Paukertovi poslal jejich australský kamarád, který si je v Praze taky oblíbil. Aby taky ne, když je tady dělají výhradně podle původních receptur a z nejlepších surovin, které dávají na čerstvou domácí veku. Právě takové si je kdysi nechávali na Pražský hrad posílat i bývalí prezidenti Masaryk a Beneš.
A TADY máte recept na opravdu, opravdu dobrý steak.