fb pixel Česká společnost XIXOIO vstupuje na trh s inovativním Blockchain Bankovním Ekosystémem – G.cz
Vyhledávání

Česká společnost XIXOIO vstupuje na trh s inovativním Blockchain Bankovním Ekosystémem

Společnost XIXOIO po 4 letech vývoje zpřístupňuje svůj Blockchain Bankovní Ekosystém široké veřejnosti. V následujících týdnech plánuje velikou celonárodní kampaní oslovit miliony lidí. Doposud společnost získala prodejem akcií a tokenů necelou půlmiliardu korun a přibližně 5000 uživatelů své aplikace.

Redaktor
Redaktor 26.10.2021, 13:38

XIXOIO provozuje takzvanou IPCO platformu, skrze kterou bude probíhat tokenizace firem, tedy proces, kdy firmy získávají kapitál od investorů výměnou za emisi vlastního tokenu přes technologii blockchainu. Token je digitální aktivum, které je svázáno s konkrétní hodnotou. Je to obdoba klasické papírové smlouvy, jen má digitální formát.

Zkratka IPCO znamená Initial Public Coin Offering. Jedná se o revoluční řešení kombinující výhody ICO jako jsou nízké náklady a rychlost (Initial Coin Offering – emise vlastního tokenu na blockchainu s cílem získání kapitálu) a klasického IPO (Initial Public Offering – emise akcií na regulované burze), kde firmy před emisí akcií prochází důkladnou kontrolou a investoři tak mají větší jistotu, že jejich prostředky budou v čase zhodnoceny. Projektům procházejícím IPCO procesem je na blockchainu nejen emitován vlastní digitální token, ale zároveň je zajištěno jejich předchozí prověření, na základě kterého je jim udělen rating. Uvolnění prostředků do projektů je zároveň realizováno ve fázích v návaznosti na plnění stanovených milníků.

Společnost XIXOIO svůj ekosystém vyvíjí v respektu k tradičním autoritám a regulátorům, proto pravidelně komunikuje své záměry s Českou národní bankou formou kvalifikovaných dotazů a celé řešení stojí na Blockchainu Genesis, který je plně kompatibilní se systémy klasických bank a který společnost sama vyvinula.

„Technologie blockchainu je vynález století. V dnešní době, kde probíhá krize důvěry v politiku, inflace dosahuje ještě nedávno nepředstavitelných hodnot a dříve běžné zboží jako automobily nebo papír se stává nedostupné, je zřejmé, že současná „papírová“ ekonomiky dosáhla svých limitů. Transparentnost, nesmazatelnost a z toho plynoucí důvěryhodnost a férovost technologie blockchainu je odpovědí na tyto výzvy. My v XIXOIO tvoříme unikátní ekosystém, skrze který umožníme transformaci ekonomiky v moderní tokenomiku a to přímo v České republice a za český kapitál,“ uvedl zakladatel společnosti Richard Watzke.

XIXOIO v současnosti emituje vlastní token XIX, který je navázán na růst celého ekosystému. Uživatelé, kteří projdou ověřením identity dle nejpřísnějších bankovních regulací, ho mohou nakoupit a podpořit tak růst celého ekosystému a následně se podílet ze 40 % na jeho zisku. Další firmy plánuje XIXOIO tokenizovat v prvním kvartále příštího roku.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články