Česká pošta – poslední ostrůvek komunistického šlendriánu – G.cz
Vyhledávání

Česká pošta – poslední ostrůvek komunistického šlendriánu

Nic nefunguje Fronta jako za komunistů Tenhle pán za to ročně bere osm mega Zprivatizovat! + DALŠÍ 1 FOTKA

Jak (ne)funguje banda diletantů a nemakačenků? Tady je děsivá osobní zkušenost.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 25.1.2018, 08:32

O neuvěřitelné instituci jménem Česká pošta nepíšeme poprvé, a bohužel asi ani naposled. TADY jste si mohli přečíst, proč byla její youtubová kampaň vyhozenými penězi. Našimi penězi, protože jde o státní podnik. Tak třeba loni v březnu dostala Česká pošta ze státního rozpočtu 800 milionů korun. Jak za tenhle neskutečný balík peněz funguje?

Jistě to znáte z vlastní zkušenosti. Nekonečné fronty, ztracené a nedoručené zásilky, trapné vnucování losů, časopisů a další veteše na přepážkách… Ale co je moc, to je moc. Pro dopisy a balíky si chodím na pobočku na pražském Karlově náměstí. Z osmi přepážek tam i ve špičce bývá obsazena polovina, což znamená nejméně půl hodiny zdržení. Holt nejsou lidi…

Minulý pátek jsem tam ale přišel a přepážky fungovaly tři. To znamená, že na pěti přepážkách nikdo nebyl. Navíc nefugovalo zařízení, které vydává lístečky. Nemohli jste si tedy ani sednout a čekat, až se na světelné tabuli objeví vaše číslo. Takže jedna dlouhá fronta jako za komunistů na banány, na svíčkovou nebo na toaletní papír. Skoro třicet let po listopadu 1989, v nejtvrdším kapitalismu!

Volal jsem vedoucí pošty paní Popelkové, ale prý už tam nebyla. V pátek v půl čtvrté odpoledne to už prostě zabalila, místo aby si sama sedla za přepážku. Pobočka je zcela paralyzována, nic tam nefunguje, všude plno naštvaných zákazníků, a vedoucí se vypaří. Paní Popelková asi jela na chatu nebo si šla někam na kafíčko. Nebo do kina?

Kdo je za tenhle neskutečný šlendrián odpovědný? Ryba smrdí od hlavy, takže generální ředitel Martin Elkán – muž s ročním platem neskutečných 8 015 000 korun. Měsíčně je to 667 916 Kč. Mnohem víc, než mají ministři, premiér nebo prezident. 3 780 000 Kč je z toho pevná složka, zbytek pohyblivá, která se odvíjí od splnění úkolů. A kdyby Elkána vyhodili, podle manažerské smlouvy by mu museli dát “zlatý padák” ve výši dvanácti měsíčních platů. Tedy osm milionů korun.

Pan Elkán má kapitalistický plat, ale státní podnik řídí jako komunistický papaláš. Tedy neřídí, nestará se, nezlepšuje, neinovuje. Jen bere ty neskutečné prachy – naše prachy. A přitom by stačilo Českou poštu prostě zprivatizovat nebo jí aspoň povolit konkurenci. Soukromník by si to ohlídal jinak…

A tady si přečtete, kdy pošťákovi rozbít hubu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články