fb pixel Češi věří věštbám víc než vlastní rodině. Téma pořeší Jílková s Jolandou v Máte slovo – G.cz
Vyhledávání

Češi věří věštbám víc než vlastní rodině. Téma pořeší Jílková s Jolandou v Máte slovo

Zdroj: Máte slovo - reprofoto

Prázdniny skončily a pořadová sezóna na České televizi je opět v plném proudu. Ve čtvrtek 6. září startuje první poprázdninový díl diskuzního pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, ve kterém se střetnou 3 různé světy – přední čeští politici, odborníci na danou tématiku a občané. Takhle nějak je pořad oficiálně prezentován, jenže realita je jiná. Obzvlášť když se jedná o probírání témat jako je věštění z karet, na které se můžeme těšit již tento čtvrtek.

Martin Miko
Martin Miko 5.9.2018, 11:27

Máte slovo je pravděpodobně nejbizarnější pořad, který Česká televize dlouhodobě vysílá na svých obrazovkách. Ve zkratce – v místnosti se sejde pár desítek lidí, kteří se mezi sebou 45 minut hádají a nadávají na sebe. Mezi hádajícími (někdy diskutujícími) pobíhá emotivně naladěná moderátorka ve vyzývavých šatech, která řve na lidi, kteří řvou více než ostatní. Často se setkávám s názorem, že pořad patří spíše na komerční televizi, ale na druhou stranu u veřejnoprávní televize by měla mít nějaký flek na košili.

Máte slovo už k České televizi patří a není divu, že se vysílá už od roku 2008. A že občas vybírají bizarní témata? Ano, ale tato témata jsou náš odraz, takže se nemůžeme divit, že se zde řeší alkohol pro vodáky, český hokej, nová státní hymna, ceny másla, účtenková loterie nebo nyní věštění z karet a horoskopy, které je pro mnoho našich občanů naprosto zásadní.

Češi totiž věří, že za jejich neúspěchy, smůlu a neschopnost může nějaká vyšší moc, a když jim kartářky za 500 korun na deset minut poradí, jak se vyrovnat se svým osudem, tak bude líp. Kartářky a šarlatáni v podstatě nahradili středověkou církev a stali se modlou pro český lid 21. století.

Vykládací karty a věštba z kávové lógru jsou náš nový Bůh.

P.S.: Nezapomeňte se všichni ve čtvrtek ve 21:35 dívat na Máte slovo. Hostem bude legendární kartářka Jolanda.

A zde genderoví teroristé opět zaútočili a zprznili seriál Mašinka Tomáš.

Podobné články

Doporučujeme

Další články