fb pixel Češi jsou kreativní! Záchod pro zvracející dobývá internet – G.cz
Vyhledávání

Češi jsou kreativní! Záchod pro zvracející dobývá internet

Zdroj: imgur.com (ThangCZ aka Vladimír Kincl)

Když předevčírem Vladimír Kincl umístil na sociální síť Reddit fotku z klubu Kotelna, netušil, jaký poprask způsobí. Kromě nepřeberného množství komentářů plných vlastních i cizích zkušeností vychrlených přímo na Redditu, si vysloužil i článek v britském Daily Mail.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 15.9.2015, 11:50

Tuhle vychytávku mají v pražském klubu Kotelna ve Strašnicích:

Už jste někdy vytírali v hospodě na záchodě vlastním tělem? Gymnastika okolo toaletní mísy nepatří zrovna mezi nejhygieničtější sporty. Svým závodníkům se rozhodli vyjít vstříc v pražském klubu Kotelna, kde na pánském záchodě nainstalovali speciální mísu na zvracení. Kromě madel najdete na stěně i návod k použití. Ten si ale většina uživatelů asi nestihne dopodrobna prostudovat.

Vladimír Kincl, který tuhle raritku vyfotil a pleskl na sociální síť, se podle svých slov s něčím podobným setkal vůbec poprvé. A nebyl rozhodně sám. Na Redditu fotka vyvolala bouřlivé reakce. Kromě sdílení dávivých zkušeností se někteří ošívali nad tím, že něco podobného vůbec mohlo vzniknout. Že se předem počítá s tím, že se někdo ožere tak, že bude zvracet.

Zatímco pokrytci hořekovali nad zvráceným světem, ve kterém si opilí dovolí zvracet, jiní řešili praktickou stránku věci. „Rozhodně radši napůl ležím na podlaze vedle WC. Zvracet ve stoje se mi zdá takové tvrdé,“ píše první. „Ve skutečnosti je to mnohem lepší. Poté, co jsem jednou zvracel do kuchyňského dřezu, už na záchodě nezvracím, pokud mám tu možnost,“ oponuje druhý. „Na chladné podlaze se cítím příjemně, když jsem opilý. Navíc mi poloha vleže pomáhá proti závrati,“ dodává třetí.

Podle nás je to skvělý nápad. Jediné, co bychom Kotelně vytkli, je genderová diskriminace. Na dívčích záchodech totiž podobnou vychytávku nemají. A přitom „holky to dělaj taky“, nebo ne?

Podobná zařízení – tzv. Speibecken – byste našli i v německých studentských klubech a některých stravovacích zařízeních. Luxusní modely mají i polstrované loketní opěrky. Novější verze pak nabízejí i automatické splachování s optickým snímačem. Říká se jim také „velké bílé telefony“ – kvůli sprchové hadici na oplachování, která je připojena k umyvadlo a podobá se telefonnímu sluchátku.

Anketa

Dělává se vám v barech a hospodách následkem konzumace alkoholu šoufl?

Anketa se načítá...

A nakonec se ještě podívejte na mezinárodní souboj záchodů: proč je lepší „díra v zemi“ alias „turecký záchod“ než naše „západní“ porcelánová mísa?

Podobné články

Doporučujeme

Další články