fb pixel Ceny mobilních telefonů klesají – na příhodnější dobu nečekejte – G.cz
Vyhledávání

Ceny mobilních telefonů klesají – na příhodnější dobu nečekejte

Zdroj: Akhenaton Images / Shutterstock.com

Jak rozhýbat ekonomiku? Třeba tím, že svým zákazníkům nabídnete zajímavé slevy. A přesně tohoto osvědčeného hesla se rozhodli přidržet i prodejci a výrobci mobilních telefonů. Zničili jste si vizáž svého aktuálního mobilu neustálou dezinfekcí kvůli koronaviru? Hledáte prostě „jen“ lepší model nebo chcete z aktuální příznivé nabídky trhu vydobýt maximum? Ukážeme vám, jak na to.

komerční prezentace
komerční prezentace 1.6.2020, 10:48

A proč vlastně k tak rapidnímu poklesu došlo? Hlavní důvod je jasný – koronavirus. Ovšem nejde tu jen o sníženou kupní sílu zákazníků. Mnoho výrobců využilo nucené pauzy ve výrobě či prodejích k tomu, aby dotáhlo do konce některé dlouho zamýšlené inovace, případně jejich nástup urychlilo. A není tedy divu, že zejména starší modely bývají teď k dostání za opravdu lákavé ceny.

Co se povedlo vývojářům v Samsungu

Začněme touto perspektivní značkou. Aktuálně jsou jejími vlajkovými loděmi telefony Galaxy S20 a S20+. A Galaxy Fold pak dokáže hravě spojit do jednoho funkci mobilu i tabletu. Pyšní se totiž hned dvěma displeji – na vnější i vnitřní straně. Display lze navíc zcela přehnout a otevírá i uzavírá se stejně jednoduše, jako třeba knížka. Pokud dosedne správně, potvrdí vám to jasně slyšitelným zacvaknutím. Splést se tedy nemůžete.

Přechod z malého displeje na velký je zcela plynulý. A na dvou displejích lze navíc zobrazit až tři aktivní aplikace. Bez potíží tedy můžete dělat více věci najednou, aniž by vám cokoliv uniklo.

Ve hře je i Huawei

Dlouho se nevědělo, jak to vlastně s tímhle asijským gigantem bude. Sankce ze strany USA nejsou totiž právě malé. Nicméně nejnovější Huawei Mate 30 Pro na našem trhu k dostání je. Netají se tím, že nové uživatele láká zejména na výkonné fotoaparáty. A chybějící aplikace od Googlu? Ty dokázal v řadě případů nahradit jinými lokálními poskytovateli. Navíc se ukazuje, že bez předinstalovaného „balastu“ mohou být jednotlivé modely až o třetinu rychlejší.

Pokud jste tedy na svém telefonu rádi vlastními pány a chcete si do něj dát pouze to, co opravdu využijete, vůbec se nemusíte nových telefonů Huawei bát.

Pozor na podezřele nízké ceny

Aktuální specifické situace na trhu se bohužel snaží využít i řada nepoctivců. Vyhledáváte mobily jen podle ceny na nejrůznějších internetových srovnavačích? Nižší cena vůbec nemusí znamenat nejvýhodnější nabídku, naopak. Problémem je zejména tzv. šedý dovoz. Jde o přístroje, jež nejsou určené na český (a potažmo ani evropský) trh. Na první pohled to jako problém nevypadá. Češtinu přece nepotřebujeme.

Ovšem měli byste vědět, že takový mobil vám žádný český autorizovaný servis k opravě nepřijme. Pokud se tedy něco pokazí, budete odkázáni výhradně na své vlastní zdroje (nebo mnohdy obtížnou komunikaci s prodejcem). Navíc za instalaci češtiny (pokud ji přece jenom chcete) budete muset u řady mobilů značně připlatit.

A nejčastější potíž? Nastavení tuzemských sítí. Ze svého nového mobilu si tak zavoláte, ovšem o připojení k rychlému internetu už to platit nemusí.

Kde najít opravdu výhodné slevy

A jak nakoupit co nejlépe? Už předem odepište klasické papírové letáky, které vám chodí do schránek. Snaží se vás nasměrovat do kamenných prodejen, kde jsou ceny výrobků všeobecně vyšší. Lepší bude sázka na specializovaný portál, kde najdete všechny dostupné slevy na jednom místě. A přesně takový je Buykers.com.

Konkrétně pro telefony a obdobná zařízení doporučujeme slevový kupon do e-shopu Smarty.cz, který najdete zde: https://buykers.com/cz/slevove-kody/smarty. Těšit se můžete na slevy podle značek, ale i výhodné nákupy použitého zboží apod. Stačí si jen vybrat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články