Cena heroinu: Výlet odvážné Terezy mohl vydělat i 50 milionů korun – G.cz
Vyhledávání

Cena heroinu: Výlet odvážné Terezy mohl vydělat i 50 milionů korun

Po zadržení 21leté Češky, která se ocitla s 9 kilogramy heroinu na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur, se ihned v našich hlavách logicky objevila otázka ohledně ceny za takovéto množství drogy. Rozhodně nešlo o drobné, proto bychom si měli říct, kolik se na takovémto množství dá vydělat. V hrubějších odhadech totiž může jít o desítky milionů korun.

Martin Miko
Martin Miko 12.1.2018, 09:05

V Afghánistánu stojí heroin jednu libru

V případě heroinu z Pákistánu bychom se neměli ptát jen na množství, které 21letá Češka převážela, ale i na čistotu heroinu a cílovou zemi, v níž měla být droga prodávána. Velký ohled musíme brát i na to, po jakém množství se droga prodává. Jedna „dávka“ totiž stojí v průměru i dvakrát víc než cena za gram, deset gramů nebo kilogram. Navíc berme na vědomí, že droga se po převozu ještě ředí, aby jí bylo víc. Což znamená, že by se z 9 kilogramů čistého heroinu dalo vytvořit třeba i dvojnásobné množství drogy s 50% obsahem účinné látky.

Cena na trhu se opět rozlišuje podle čistoty a množství, které kupujete. Google říká, že gram heroinu koupíte na černém trhu v České republice v průměru za cenu 1 000 až 2 000 korun českých. V USA je však průměrná cena heroinu kolem 125 dolarů za gram, což je v přepočtu něco málo přes 3 000 korun. Nejlevnější heroin na světě je naopak v Afghánistánu, kde stojí gram jen neuvěřitelných 35 korun.

Cena heroinu v Abú Zabí je dvojnásobná oproti ČR

Afghánistán je totiž největším světovým producentem opia, základní suroviny pro výrobu heroinu. Velké množství heroinu z Afghánistánu navíc putuje do Evropy cestou přes Pákistán, nicméně slečna Tereza mířila do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, kde stojí gram heroinu zhruba 165 dolarů (cca 4 000 korun).

Hypoteticky by tak 9 kilogramů heroinu z Afghánistánu vydělalo ve Spojených arabských emirátech v čisté formě přes 36 milionů korun českých. Kdyby se naředil, tak nejspíš i 50 milionů, což je slušný výdělek.

A zde je 5 chytrých drog, které neničí zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články