Psí život: 6 fotek chlupáčů a jejich o několik let starších já – G.cz
Vyhledávání

Psí život: 6 fotek chlupáčů a jejich o několik let starších já

Jak na nejlepšího přítele člověka sáhl čas.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 21.8.2015, 10:00

Milovníkům psů tohle brnkne na city. Amanda Jones z amerického Massachusetts v průběhu let nafotila tolik psích mazlíků, že by to ani nestačila spočítat. K některým se ale mohla po letech vrátit a z fotek z jejich mládí a současnosti vytvořila dojemnou galerii, kterou bychom mohli jednoduše pojmenovat Psí život.

Popudem k tomu byla Amandina jezevčice Lily, kterou měla fotografka po svém boku celých 15 let. "Když jsem dala dohromady fotografie z průběhu jejího života, dojalo mě to. Chtěla jsem takto vyprávět i další příběhy."

"Je krásné se k nim vracet o několik let později. Sice jim zešediví srst, protáhne se jim tvář a možná mají povislé břicho, ale oči se jim nikdy nemění - mají v nich tu samou veselou jiskru." Takto Amanda nafotila celkem 30 pejsků, se kterými se v minulosti potkala. Z jejich příběhů a perliček od jejich pánů vytvořila knihu Dog Years: Faithful Friends Then & Now (Psí léta: Věrní přátelé tehdy a dnes), kterou si ji můžete koupit přes Amazon. Dojměte se spolu s nejlepšími přáteli člověka!

Abigale ve 4 měsících...

... a v 8 letech

Briscoe stará 1 rok...

... a po devítí letech

Amandina jezevčice Lily v 8 měsících...

... a v patnácti letech

Dva roky starý Fred...

... a po osmi letech

Sedmiletá Maddie a šestiletá Elle...

... jsou po sedmi letech pořád spolu

Pětiletý Maddy...

I v deseti letech má pořád ten pozorný pohled

"Život psa v tom našem znamená strašně moc. Dostaváme je jako štěňata, když jsou roztomilí a praštění. Učíme je dobrému chování a mnohé se z jejich učení sami o sobě dozvíme. Život se psem je opravdu krásný," píše Amanda.

A TADY máte vysvětlení, proč jsou pro nás psi tak trochu jako droga.

Podobné články

Doporučujeme

Další články