fb pixel Praha z výšky i ze země na ultraostrých 4K snímcích: uvidíte ji lépe než vlastníma očima. – G.cz
Vyhledávání

Praha z výšky i ze země na ultraostrých 4K snímcích: uvidíte ji lépe než vlastníma očima.

Projekt Around the World 4K filmuje známá místa po celém světě a jako svoje v pořadí sedmnácté zastavení si vybral naše hlavní město.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 3.9.2015, 15:00

Vznesete se nad Týnský chrám na Staromáku, proletíte se po výhledech na Staré město z Letenských sadů, projdete si volnou chůzí liduprázdný Karlův most za úsvitu a na Václaváku se vám tak trochu zatočí hlava...

... a to vybíráme jen zlomek z mnoha míst, které prošli američtí filmaři stojící za projektem Around the World 4K – neboli Kolem světa v ultraHD. Používají při tom kamery/foťáky s nejjemnějším rozlišením a drží je v rukou buďto sami, nebo – ověšeni těžkým postrojem – je ‚stabilizují‘ pomocí steadycamu pro dosažení plynulých ‚klouzavých‘ záběrů. A často s nimi taky pomocí dronů vystoupají do výšky a snímají všechno to lidské dílo i hemžení z ptačího pohledu.

Díky nim teď uvidíte Prahu tak, jak ji člověk zná při svých každodenních pochůzkách či projížďkách, nebo když se mu občas poštěstí uvidět ji z letadla či z balonu.

A kdo ji tak nezná, ten ji teď tak pozná. Dívejte se, kochejte se. Vyráží se časně ráno za úsvitu a končí se až po soumraku.

Ve skutečnosti nemusíte hned přepínat na nejvyšší 4K – máte-li pomalejší připojení, bude se vám to nehezky trhat, a nemáte-li monitor s víc jak metrovou uhlopříčkou, pak stejně nepoznáte rozdíl mezi anoncovaným 4K, tedy rozlišení 2160p, a 1080p , v kterémžto to pro výsledný úchvatný dojem úplně stačí. Nejde tady totiž ani tak o to nejvyšší rozlišení, jako o vkusně vybraná a nafilmovaná místa, která jsou pro Prahu typická, ba snad až ikonická. A ta místa tu nejsou statická jako na pohlednicích, nýbrž jsou v pohybu i se vším tím lidským mravenčením – prostě tak, jak Praha ve skutečnosti každý den skutečně ‚vibruje‘.

A tady máte ještě 13 míst v Praze, kam je nejlepší jít na rande.

Podobné články

Doporučujeme

Další články