fb pixel Rande v Praze: 13 míst pro uspokojování romantických tužeb – G.cz
Vyhledávání

Rande v Praze: 13 míst pro uspokojování romantických tužeb

Dost už bylo přecpaného Petřína! Nechte se inspirovat dalšími tipy na místa, kde je podstatně klidněji a na kterých můžete popustit uzdu své hormony poblázněné duši.

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 29.3.2016, 13:50

Na jaře se prodlužuje expozice slunečních paprsků, ptáci zpívají a opojná vůně květů mámí na každém rohu. Lidem se zapalují lýtka. Praha nabízí plno míst, kam je dobré vzít svou vyhlédnutou nebo již drahou polovičku na romantickou schůzku. A nemusíte se přitom uchylovat na trochu klišoidní Petřín nebo na profláknutou Letnou, do Stromovky nebo Grébovky, kde se pro davy dalších hrdliček a turistů nebudete moci ani pořádně uvolnit. Vyzkoušejte pár našich tipů, ať už toužíte po přírodě, nebo po městských zákoutích.

1. Prokopské údolí s vyhlídkou na Vltavu

Přírodní park Prokopské a Dalejské údolí, zahrnující několik přírodních památek a přírodní rezervaci Prokopské údolí, je mezi Pražany všeobecně známý. Je proto s podivem, že zdaleka ne všichni ho navštívili. Randící párečky tu každopádně čeká spousta značených i neznačených cestiček přes lesy, louky, pole, po hranách skalisek, kolem potoků, pastvin ovcí nebo jezírka a studánek. Z Děvína a Ctiradu je skvělý výhled na řeku a velký kus Prahy. V chůzi i objetí je tu možné trávit klidně celý den. Milovníci technických památek se navíc mohou v podvečer ze železniční zastávky Žvahov nebo z blízkých Jinonic svézt přes dva hlubočepské viadukty pražským semmeringem až na Smíchov.

2. Večer u sklenky ve sv. Anežce

Pokud si chcete posedět u sklenky vína, být v klidu a užít pocit, že se čas zastavil, zavítejte do Vinárny U sv. Anežky. Ta se nachází v malebné Haštalské čtvrti, v zapadlé Anežské uličce, kde si ji už léta vyhledávají především věrní zákazníci. Neokázalý interiér má zcela nemoderní styl, o to více osvěžující je v něm trávit čas. Pokud chcete soukromí, můžete navíc využít salonek, který často bývá neobsazený.

3. Na bruslích až do Vraného

Páry se sportovním duchem mohou využít inline dráhu, která vede podél řeky. Táhne se z Výtoně, přes Podolí, Braník, Modřany, Zbraslav až do Vraného nad Vltavou. Cesta skýtá mnoho pěkných zastávek s výhledem na Vltavu s labutěmi, křoviska, golfové hřiště, zašlé budovy i Zbraslavský zámek.

4. Rozmarné bloumání kolem Počernického rybníka

Největší rybník v Praze, založený v 15. století, byl s přilehlým zámeckým parkem vyhlášen jako přírodní památka. V bohaté vegetaci tu totiž hnízdí kachny, potápky, lysky, moudivláčci, strnadi nebo rákosníci. Krom nich jsou tu k vidění labutí hejna a volavky. Při procházce po břehu a parkem na vás dýchne duch staré doby.

5. Kafíčko v oboře Hvězda

Přírodní památka Obora Hvězda, obklopující renesanční zámek ze 16. století, je pro obyvatele Prahy 6 jedním z nejoblíbenějších míst odpočinku a vycházek se psem. Krom šlechtěného lesoparku tu při krajích roste také přirozený les a v severozápadní části obory je malý rybníček. Pro ty, kdo sdílejí lásku k umění, navíc v letohrádku sídlí Památník národního písemnictví a galerie. Nakonec je tu skvělá možnost ještě více si procházku zpříjemnit šálkem kvalitní kávy a zákuskem v místní kavárně. Romantika v přítmí dubů, s vůní čerstvě namleté kávy.

6. Městská klasika na Vyšehradě

Vyšehrad je vcelku oblíbený cíl turistů, avšak mimo sezony a v podvečery jich tu moc nepotkáte. A přitom je to do centra opravdu kousíček. Z hradeb je nádherný výhled na Prahu, na zídkách se dobře posedává, na trávnících skvěle povaluje. Pro ty, kdo si s sebou nepřinesli dostatečné zásoby, je tu příjemná Hospůdka Na Hradbách s pivem a grilem, ve které se dá vysedávat a klábosit až do půlnoci.

7. Oheň lásky na nenápadném Tyršově vrchu

Ačkoli je Tyršův vrch v Michli romantickým místem pro malou večerní procházku s ohněm, je pro mnoho Pražanů neznámým místem. Je neupravený, neokázalý, nepropagovaný, a tak je vcelku snadné se s drahou polovičkou na jeho vrcholku dobře ‚zašít‘ a drahnou část večera jen tak hledět do plamenů.

Dalších šest tipů najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články