fb pixel Možná se tak narodili, možná je to Box! 7 fascinujících proměn mužů z ringu – G.cz
Vyhledávání

Možná se tak narodili, možná je to Box! 7 fascinujících proměn mužů z ringu

Svět profesionálního boxu je brutální, krvelačný a nevybíravý. Zatímco hrdinové jsou tu oslavováni a zahrnováni obdivem i bohatstvím, poražení jsou ponecháni svému vlastnímu osudu, psychickému i fyzickému zmrzačení a věčnému zapomenutí.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 26.10.2015, 13:28

Howard Schatz působil dlouhá léta jako boxerský oftalmolog – očař. Byl u většiny velkých zápasů a zasahoval tu jako první pomoc. Především oči jsou totiž orgán, který může být při zápase v ringu poškozen, mnohdy i nevratně.

Jelikož si prý značná část boxerů ordinuje před zápasem sexuální abstinenci, neboť skutečný orgasmus přichází až v ringu, jsou z jejich tváří patrné známky postkoitální deprivace.

Jelikož Howard není jen lékařem, ale i vášnivým fotografem, rozhodl se propojit své dvě vášně a zaznamenat tváře těch, kteří se zvířecím pudem vstupují do ringu a dobrovolně tak riskují své zdraví i pověst.

Výsledkem jeho více než šestileté práce se stala kniha At the Fights: Inside The World of Professional Boxing (Na zápasech: Uvnitř světa profesionálního boxu), která je kromě unikátního fotografického materiálu zároveň dokumentem života největších boxerských hvězd současnosti.

1. Cecilio Santos, lehká váha (56 – 60 kg)

2. Jesse Feliciano, velterová váha (64 – 69 kg)

3. Andy Lee, střední váha (69 – 75 kg)

4. Craig McEwan, střední váha (69 – 75 kg)

5. Orlando Lora, velterová váha (64 – 69 kg)

6. Terrel Nelson, těžká váha (93+ kg)

7. Pavel Wolak, střední váha (69 – 75 kg)

Kdyby vás boxeři náhodou inspirovali, hlavně si neordinujte sexuální abstinenci. TADY se dočtete, jak moc byste si tím uškodili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články