Kalifornii vyděsilo UFO: test rakety vypadal úchvatně, lidí se zmocnila panika – G.cz
Vyhledávání

Kalifornii vyděsilo UFO: test rakety vypadal úchvatně, lidí se zmocnila panika

Místo obvyklého vysílacího času v půl deváté večer odstartovala Sobotní noční show (Saturday Night Live) úplně jindy a jinde, než by to kdo čekal.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 9.11.2015, 15:53

Sobotní noc, vlastně již neděle. Vysoko nad jižním obzorem se pohybuje výrazný bod, který vypadá jako družice. Jenže najednou se rozzáří modrým světlem, které za sebou nechává dlouhý ohon.

Podívaná krásnější než ohňostroj. Výsledkem byla zahlcená tísňová linka, kam lidé volali, že na Zemi padá asteroid nebo že na nás útočí mimozemšťané. A taky že viděli ufo, to bylo asi to nejčastější.

Někteří lidé, kteří byli v ten správný čas na správném místě, ale nezpanikařili ani nikam nevolali – vzali do ruky své foťáky a kamery a tuhle podívanou, kterou měla na svědomí americká armáda, v klidu zdokumentovali.

Někteří měli dokonce takové štěstí, že přesně v tu dobu už něco natáčeli. Třeba jako vloggerka Julien Solomita, která byla s kamarády na střeše parkovací budovy v Los Angeles, kde snímala záběry pro dnes tak oblíbené noční časosběry. Při cestě zpátky do auta si najednou všimla „divného oranžového bodu“ pohybujícího se po obloze. A tak se všichni vydali zpátky... (podívaná začíná v čase 1:25):

Byla to jednoduše ta nejšílenější věc, kterou jsem kdy viděla na vlastní oči. Hned, jak to skončilo, jsem běžela domů uploadnout video na youtube.

Fotograf Fede Benavides byl v té době v Santa Clara, kde na dlouhou expozici fotil noční snímky majáku, když se mu nad hlavou mihl světelný bod. Namířil svůj objektiv tím směrem a vyfotil tohle:

Začalo to jako záblesk, ale pak se najednou objevil modře zářící ocas, který na nebi vydržel svítit ještě dalších deset patnáct minut. Pomalu ztrácel tvar a dělal esíčka.

Asi nejpovedenější záběry se podařilo pořídit forografovi Justinu Majeczkymu, který právě natáčel časosběr pohledu na Golden Gate v San Franciscu, když se mu do hledáčku ‚připletla‘ divná věc. Bystře usoudil, že časosběr může počkat...

Co to ale bylo, když ne ufo, invaze mimozemšťanů ani asteroid či meteor(it)? Byl to neohlášený ‚ohňostroj‘ za 37 milionů dolarů. Tolik stojí jedna raketa Trident II (D5), což je balistická střela vypouštěná z ponorek.

Konkrétně tuhle vystřelila ponorka USS Kentucky v Tichém oceánu v bezpečné vzdálenosti od kalifornského pobřeží. Americké námořnictvo k tomu později vydalo prohlášení, že se „jednalo o plánovaný test balistické střely bez výzbroje“ a že „jde o jeden ze série testů, které budou pokračovat až do 12. listopadu.

Upozornit obyvatele dotčených míst předem bohužel nejde, všechny takovéto testy totiž podléhají přísnému utajení – tedy minimálně do té doby, než udělají na obloze ‚sobotní noční show‘.

A ještě se podívejte a hlavně si poslechněte buben, který vypadá jako ufo – zní vám taky tak?

Podobné články

Doporučujeme

Další články