Vánoce buší na dveře. Udělejte si na ně luxusní věnec z ramínka – G.cz
Vyhledávání

Vánoce buší na dveře. Udělejte si na ně luxusní věnec z ramínka

Možná jste podobné věnce už zahlédli na trzích, ale zdály se vám moc drahé. Na to, vyrobit si ho doma sami, jste se necítili. A přitom je to tak jednoduché.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 2.12.2015, 08:50

Pojďte to zkusit! Povedeme vás při tom za ruku.

Jak na to?

Budete potřebovat jen 4 věci - kovové ramínko, ozdoby - skleněné nebo praktičtější plastové (barevné kombinace a variace jsou jen a jen na vás), širokou stuhu nebo hotovou mašli a případně kleště.

Ramínko upravíte rukama do tvaru kruhu. Jde s ním poměrně snadno manipulovat. Jako předlohu tvaru můžete použít třeba koš. Kruh ale nemusí být úplně perfektní, to pak za vás obstarají samotné ozdoby.
Pak rozmotáme horní konec ramínka, abychom měli přístup k jednotlivým koncům. Na jeden z nich totiž budeme navlékat ozdoby. Pokud vám to nepůjde ručně, použijte kleště. V moment, kdy máte rozmotáno, můžete začít navlékat ozdoby.
Začínáme na straně bez háku. Budete jich potřebovat celkem zhruba 50 - 80 (podle preferované velikosti věnce). Pokud chcete plastičtější věnec, použijte koule různých rozměrů a povrchů. Barvy by ale k sobě měly pokud možno ladit. Krásně a elegantně vypadají i věnce jednobarevné.
Při navlékání se je snažíme "našťouchat" co nejblíže k sobě. Přesně jak vidíme ve videu níže. Když se dostaneme na druhý konec, oba konce drátu opět spojíme. A máme skoro hotovo. Stačí jen vytvarovat očko a přivázat mašli. Můžete si vybrat, kterou stranou dopředu si věnec pověsíte.

Tak ať vám dělá na dveřích velkou parádu!

Podrobný videonávod:

A jak si namalovat zimní pohádku na okno? To uvidíte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu