Božský mechanik: 7 fotek z garáže jsou poctou renesančním malířům – G.cz
Vyhledávání

Božský mechanik: 7 fotek z garáže jsou poctou renesančním malířům

Poslední večeře - Leonardo da Vinci
Zdroj: fabrisphoto.com

Tihle muži zamazaní olejem ve vás probudí posvátnou úctu.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 24.10.2015, 08:50

Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, Rembrandtova Hodina anatomie nebo Zrození Adama od Michelangela. Tahle díla a další renesenční umělce fotograf Freddy Fabris prostě miloval a léta přemýšlel, jak by svým oblíbeným autorům mohl vzdát hold přes hledáček fotoaparátu. Z počátku vůbec netušil, že ho jednou múza dovede až do garáží automechaniků.

"Chtěl jsem respektovat ztvárnění a pocity, které ty obrazy vzbuzují. Ale zároveň jsem potřebovat přijít s něčím novým, nějakým koncepčním zvratem, který by vedle originálu vytvořil nový rozměr," napsal Fabris.

Společná pauza na oběd

Asi náhoda pak amerického fotografa nakonec zavedla do jedné na první pohled všední středozápadní autodílny. "To místo prostě úplně křičelo po tom, aby se tu něco nafotilo." Tak to Freddy udělal - samozřejmě za pomoci místní party automechaniků. A výsledek je brilantní.

Ale já jsem chtěl klíč pětku!

A tohle je, milí drazí, spalovací motor.

Tři vybraná ztvárnění obrazů pak ještě Freddy rozšířil o sérii portrétů inspirovaných Rembrandtem. Obyčejný mechanik ještě nikdy nevypadal tak důstojně. A co v nich vidíte vy?

Portrét kníratého muže

Studie mladíka s trychtýřem

Zaujatý svářeč

Kudrnatý učedník

A tady máte 7 pádných důvodů, proč Ford Mustang stál za všechno to čekání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu