5 nejzvrhlejších papalášských hraček – G.cz
Vyhledávání

5 nejzvrhlejších papalášských hraček

Moc člověku stoupne do hlavy, a tam v kombinaci s nezdravým bohatstvím páchá velké škody. Příznakem je záliba v naprostých pitomostech.

David Horák
David Horák 17.1.2016, 16:50

Viktor Janukovyč: záchod jako trůn

Učiněným přeborníkem v hromadění drahých kýčových nesmyslů byl prokremelský prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč.

Záchod stylizovaný do podoby trůnu, zlaté kohoutky, soukromá ZOO nebo jezírko s galeonou jsou jen zlomkem věcí, které jej v narychlo opuštěné rezidenci připomínají.

Silvio Berlusconi: umělá sopka

Bývalý italský premiér souzený za spolčení s mafií, zpronevěru nebo daňové podvody, je pravděpodobně druhým nejbohatším Italem. Mnohokrát odsouzený, ale nikdy vězněný muž zaujal vynalézavostí v mrhání peněz, když vyšlo najevo, že má na svém 60hektarovém pozemku poblíž haciendy v oblasti Costa Smeralda na Sardinii umělou sopku schopnou na povel z dálkového ovladače vytvářet umělé erupce.

O této hračce se dozvěděl celý svět v srpnu 2006, kdy Berlusconiho sousedi po jedné takové erupci v domnění, že hoří, zavolali hasiče. Jak se ale ukázalo, Berlusconi chtěl jen na večírku pobavit své spolustraníky.

Félix Houphouët-Boigny: největší kostel na světě

První prezident afrického státu Pobřeží slonoviny (ve funkci byl v letech 1960–1993) nechal ve svém rodišti Yamoussoukro postavit dodnes největší kostel na světě.

Bazilika Notre-Dame de la Paix je vytvořena podle vzoru baziliky sv. Petra v Římě a její stavba stála 300 milionů dolarů (7,5 mld korun).

Hassanal Bolkiah: 8000 aut

Sultan Haji Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah ibni Al-Marhum je vládcem Bruneje, což je jedna ze zemí s ropnými nalezišti na ostrově Borneo v jihovýchodní Asii.


Ve většině svých aut nejezdí a dokonce v nich ani nikdy neseděl, což bude platit i o pokojích v jeho paláci, kterých je na 1700. Ale zpátky do garáže. Sbírku aut rozšířil o 70 Rolls-Royců, Bentleyů a Maybachů u příležitosti svatby jedné ze svých dcer (má 12 dětí), aby mohl odvézt všechny významné hosty.

Jeho sbírka mimo jiné zahrnuje:

604 Rolls-Royců
574 Mercedes-Benzů
452 Ferrari
389 Bentleyů
287 Chevroletů
209 BMW
179 Jaguarů
134 Koenigseggů

Pod stovku pak jdou značky Lamborghini, Aston Martin, Maserati nebo Porsche.

Nejznámější je jeho svatební Rolls-Royce, který nemá střechu, je ověšený zlatem a aby na sultána nesvítilo, má nad kapotou rozevřený velký slunečník.

Dalších 2000 aut vlastní jeho bratr.

Jean-Bédell Bokassa: peníze pro peníze

Samozvaný císař Středoafrické republiky, lidojed Jean-Bédell Bokassa vyždímal ze své země celé jmění. Zatímco ostatní diktátoři o svém nakradeném majetku alespoň mlčí, Bokassa rovnou vyhlásil do světa, že má 75 miliard korun.

Myslel si totiž, že to na jeho hladomorem sužovanou zemi vrhne lepší světlo. Bokassa tak zjevně víc než nakoupenými nesmysly poukazoval na svou výlučnost právě penězi samotnými.

Anketa

Chtěli byste mít zlatý záchod?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

A tady se podívejte, jak ruský prezident Vladimír Putin pomazlil štěňátko.

Podobné články

Doporučujeme

Další články