fb pixel 17 sexy válečných veteránů, kterým válka sebrala končetiny, ale ne hrdost – G.cz
Vyhledávání

17 sexy válečných veteránů, kterým válka sebrala končetiny, ale ne hrdost

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Fotograf Michael Stokes nafotil fascinující sérii polonahých válečných veteránů, kteří prodělali v důsledku zranění amputaci. Stud a strach je jim cizí. A hrdost jim nedodaly tyhle dokonalé fotky - tu už dávno měli a nikdy ji neztratí.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 14.8.2016, 14:36

Celá série vznikla v rámci knihy Always Loyal (Vždy věrný), na kterou Michael Stokes vybíral peníze prostřednictvím Kickstarteru. Zachytil v krajně sexy i snových pozicích borce, kterým válka sebrala nejen iluze. Hendikep jim však rozhodně neubírá na sex-appealu. Z celkového počtu je jich 12 po amputaci, dva z nich dosud aktivně slouží v armádě a mezi svalnatými muži vyčnívá svojí bezprostřední krásou i jedna žena.

Jen aby nedošlo k mýlce - spousta médií, pro něž je tahle fotosérie luxusním soustem, po kterém čtenáři skáčí jak slepice po flusu, zařadila do portfólia mezi válečné veterány i modelku Shaholly Ayers, která sice na fotografii pózuje se zbraní, ale s opravdovou válkou nemá nic společného. Bez končetiny už se narodila. Tady ji máte:

Nápad fotit válečné veterány, které válka změnila nejen zevnitř, dostal Michael Stokes před dvěma a půl lety, když potkal Alexe Minskyho, který ho požádal o nafocení booku, aby mohl případně pokračovat v modelingové kariéře. O část dolní končetiny přišel v Afghánistánu. Po návratu z pekla propadl peklu jinému - alkoholu. Tomu se ale rozhodl postavit v posilovně, kde se také později s Michaelem Stokesem seznámili.

"V té době jsem byl zaměřený na mužské fitness fotografování, často s erotickým nádechem, a nebyl jsem si jistý, jestli by takto bylo správné zachytit zraněného válečného veterána," řekl Stokes časopisu Cosmopolitan. "Všiml jsem si, že většina fotek lidí s amputacemi zdůrazňuje ztracené končetiny a nálada, která z fotek čiší je často smutná. To ale vůbec nebyla energie a atmosféra, kterou jsem dostával z Alexe Minskyho. Tak jsem se rozhodl, že ho jednoduše vyfotím tak, jako by nebyl po amputaci," dodal.

Erotické vyznění fotografií tedy nebylo cílem projektu, ale spíše přirozeným důsledkem. A že je na ně vskutku příjemný pohled, ve kterém se obdiv násobí, se můžete přesvědčit sami.

1., 2., 3., 4., 5. BT Urruela

Nejoblíbenější ze Stokesových modelů přišel o nohu v Bagdádu, hlavním městě Iráku, dva dny předtím, než se měl vrátit domů. Při následné operaci ztratil 2/3 krve v těle a dvakrát se mu zastavilo srdce. Dlouho o záchranu své končetiny bojoval. Marně. Nevzdává však svůj boj za to, aby vojáci drželi pospolu a pomáhali si nejen na bojišti. Spoluzaložil neziskovou organizace VETSports, která se prostřednictvím týmových sportů a dalších aktivit snaží začlenit válečné veterány zpět do civilního života. Jejich zranění totiž většinou nejsou jen fyzického rázu. Ta duševní ale nejsou na první pohled vidět.

Sni, jako bys měl žít navždy. Žij, jako bys měl zemřít dnes. (James Dean) - motto BT Urruely

6., 7., 8. Earl Granville

Earl se svým kamenným mazlíčkem - Cindy, jako připomínkou toho, že bychom nikdy neměli nést tíhu našich vlastních démonů sami. Earl se společně se svým dvojčetem Joem přidal k národní gardě a sloužil v Bosně a Iráku. Když se vrátili, Joe už vykazoval příznaky posttraumatického syndromu.

Earl se do války vrátil ještě potřetí. Joe musel zůstat doma, aby živil rodinu. Když Earl přišel o nohu, k Joeovu citovému traumatu se přičetl pocit viny. Joe si vzal život. Earl nyní věnuje většinu svého času atletice a akcem, které zvyšují povědomí veřejnosti o posttraumatickém stresu.

9., 10. Mary Dague

Mary se v americké armádě specializovala na bomby. Jedna taková jí v Iráku při pokusu o zneškodnění utrhla obě ruce. Přesto neztratila optimismus. A pokouší se ho dodat i ostatním. Bojuje proti epidemii sebevražd vojáků, kteří se vracejí ze služby a pomáhá lidem přenášet se přes situace, o kterých si myslí, že je sami neustojí, i když třeba mají obě nohy.

Další fotografie ze série Always Loyal si můžete prohlédnout v galerii.

(Autor veškerých fotografií: Michael Stokes)

Po přečtení článku byste to nejspíš neřekli, ale vězte, že válka může být za určitých okolností i vtipná. TADY máte 7 opravdu neuvěřitelných historek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články