13 dokonale načasovaných fotografií s příběhem – G.cz
Vyhledávání

13 dokonale načasovaných fotografií s příběhem

Zdroj: Lessy Sebastian via Profimedia.cz

Internet se hemží perfektně načasovanými fotkami. Většina z nich má celkem banální účel – prvoplánově pobavit. Tyhle jsou jiné. Skrývá se za nimi totiž hlubší podtext a kromě toho, že na první pohled potěší, se i něco nového dozvíte.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 15.5.2016, 14:21

1. Felix Baumgartner pokořuje rychlost zvuku

Felix je Rakušan, který už od mládí snil o létání a skocích s padákem i bez. Svůj sen dovršil 14. října 2012 a právě z tohoto dne pochází i tahle fotka. Po dopadu se na něj sesypali novináři a ptali se ho na vše možné. Třeba jestli jako jeho ‚krajan‘ Arnold Schwarzenegger plánuje vstoupit do politiky. Felix odvětil, že právě Arnoldův příklad ukazuje, že v demokracii nemá jedinec šanci cokoli změnit a že on sám by byl pro umírněnou diktaturu. Do jejíhož čela by se ale rozhodně postavit nechtěl. O pár týdnů později, přesně 6. listopadu, byl obviněn z ublížení na zdraví a byl nucen zaplatit cca padesátitisícovou pokutu (v přepočtu na koruny), protože dal pěstí do obličeje řeckému řidiči kamionu.

2. Mohu vám nabídnout osvěžení?

Tenhle ‚vodní muž‘ z Arménie dokazuje starou známou pravdu – voda je zázračná. Ať už je diamantová či jakkoli jinak esotericky zpracovaná, nebo je z kohoutku či z obyčejné stoky, to vyjde nastejno. Dva vodíky napojené na kyslík jsou atomem kyslíku přitahovány k sobě až do mezní vzdálenosti, kdy se začnou odpuzovat, protože mají stejný náboj. Svírají tak v molekule jedinečný tupý úhel propůjčující vodě velmi zvláštní a rozmanité vlastnosti, kterými se v celé šíři nemůže pochlubit žádná jiná látka ve vesmíru. A přitom voda je v celém kosmu nejrozšířenější dvouprvkovou sloučeninou.

3. Co tam o mně píšou?

Pták přistál na stránce se svým vyobrazením. Je to sýkorka laponská (Poecile cinctus), norsky lappmeis, což uvádíme proto, jelikož tahle fotka byla pořízena v Norsku a na norské ‚ornitologické‘ knize. Tyhle severské sýkorky bývají velmi odrzlé a v parcích si bez bázně sedají na ramena lidí poklidně odpočívajících na lavičkách. Jinak jsou to ale nemilosrdní zabijáci – když je v zimě nouze o potravu, napadají u krmítek menší ptáky a vyklovávají jim mozky. (Více o ptačích masakrech se dozvíte ZDE.)

4. Podvečerní adagio

Tenhle zajímavý terénní jev uvidíte na Kostarice, konkrétně na poloostrovním výběžku s názvem Violin Island (Insula Viorii). Není to tedy ostrov, jak název napovídá, a ani to nemusejí být housle, ale třeba i o něco větší příbuzná viola, ještě větší violoncello nebo úplně největší kontrabas. Jinak v názvu zmíněné adagio je v hudebním předznamenání poklidné tempo (odpovídá cca 66 – 76 úderům za minutu), tedy o něco rychlejší než lento (pomalu), ale pomalejší než andante (krokem).

5. Pařížská dáma

Možná to není tak úplně patrné, ale tahle dáma vyfocená zpod rozkročených ‚noh‘ eiffelovky tvoří kus nosu, protože celá fotka připomíná lidský obličej. Podívejte se z větší dálky nebo přihmuřte oči. Vidíte? Ať už ano, nebo ne, otestujte si u nás svůj zrak zdarma a online během pár minut.

6. Degustace veverek

Tohle žirafí mládě je prostě zvědavé a veverka zase lázeňsky odrzlá, tak to holt prostě takhle pěkně vyšlo. Jinak žirafy mají jazyk černý proto, aby se jim na sluníčku nespálil, protože ho pořád vystrkují ven – spíše k olizování jim slouží k úchopu a podávání věcí, jako jsou vetvičky a výhonky, které žerou. Proto jim také naroste až půl metru dlouhý. (Latinsky se žirafa řekne camelopardalis – Římané totiž věřili, že se jedná o křížence mezi velbloudem a leopardem.)

7. Anděl z podzemky

Londýnské metro a pán zakrývající jednu z prvních reklam na švédskou vodku Absolut (Perfection) se svatozáří nad uzávěrem – další fotky z této série si můžete prohlédnout ZDE.

Na další straně uvidíte: oko v lebce, malého Mojžíše, svítící žábu a další fotolaskominy.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu