Prkno a život:11 kusů skejťáckého umění – G.cz
Vyhledávání

Prkno a život:11 kusů skejťáckého umění

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když je pro vás vaše prkno doslova život, není co řešit.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 19.8.2015, 11:50

Každý, kdo kdy stoupnul na prkno a dal mu v ulicích svou duši, poznal, zač je toho loket. Za chybu se platí bolestí. Svou vlastní bolest a posedlost skateboardy ztvárnil japonský umělec Haroshi v úžasných 3D instalacích z recyklovaných skateboardů, kterých za svůj život zbožňoval i zlikvidoval nezměrné množství.

Se skejtem na ulici vyrůstal od ranného mládí a zná ho do posledního šroubu a kolečka jako své boty. Každá jeho socha je vytvořena z pečlivě vybraných kousků skateboardů, které zpracuje japonským vyřezávacím nožem, poté je slepí, zbrousí a vyleští.

Některé má hotové za pár dní, jiné sochy ale trvají klidně i 4 měsíce, podle toho, jak složité tvary si přeje vybrousit. Jakmile své dílo dokončí, vloží dovnitř kus kovu, jejich „srdce“, nebo také jak říká „duši“, kterou pak můžete spatřit leda přes rentgen.

Bolest (Pain) je jméno celé jeho série prkených děl a je o ně ve světě obovský zájem, hlavně u soukromých sběratelů, kteří si jeho sochy kupují za šílené sumy. Haroshi se technice vyřezávání naučil sám a není tedy divu, že jsou z něj všichni jako u vytržení. Od Zlomeného prstu až po Supa číhajícího na smrt jsou jeho díla prostě dokonalá.

Žádný skejťák by si tuhle nádheru neměl nechat ujít – to vás prostě chytne za srdce.

A TADY máte ty nejvíc krutopřísné skejťačky z Afghánistánu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články