fb pixel Call of Duty má nový battle royal herní mód! A zdarma, baby! – G.cz
Vyhledávání

Call of Duty má nový battle royal herní mód! A zdarma, baby!

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Call of Durty Warzone! Oh yeah, k poslednímu dílu možná nejúspěšnější herní série vůbec přibyl nový battle royal herní mód a je ZDARMA a PRO VŠECHNY! Zároveň ale v Activisionu přišli na to, jak maličko zvýhodnit hráče, kteří si koupili základní hru a vůbec je to šikovně vymyšlená věcička. A vy si nejspíš říkáte: “Další battle royal? Není jich už moc?” A odpověď zní: Ne! Battle royal hry jsou tu s námi navždy!

Jan Studnička
Jan Studnička 10.3.2020, 10:36

Call of Duty navždy!

Herní série Call of Duty je pro vnějšího pozorovatele v podstatě od začátku stejná. Je to military střílečka z pohledu první osoby. Jednou je to druhá světová, jednou je to ve vesmíru, ale furt je to stejný, ne?

Hmm, ne. Call of Duty hry mají různou příchuť. První díly vám daly pocit, že jste jen bezcenný pěšák chycený mezi ozubenými koly historie. Stalingrad, Normandie… jste jen kapka v moři. Modern Warfare díly vám daly pocit profesionála ze speciálních jednotek. A sci-fi díly vám daly pocit, že jste superhrdina. I díky tomu mají hráči hráči k sérii rozporuplný vztah. Ano, casual hráči si pokaždé koupí nový díl (a k tomu jednu FIFU zabalit s sebou, děkuju), ale tvrdé jádru gamerů, kteří ve hrách utrácejí peníze nejvíc, se směrem ke CoD dívají jako na něco, co bývalo super.

Activision se zoufale snaží vrátit zpátky na vrchol popularity, ale jejich spojení s Blizzardem nepomáhá a ani WWII, ani poslední díl Modern Warfare je nevykoupil. Dostat se zpátky do srdíčka gamerům se naposledy pokusili mobilní hrou, která je mimochodem excelentní… a dneska to udělají stand-alone battle royal free to play verzí Modern Warfare - Call of Duty Warzone. Je pro Xbox, Playstation i PC, pro všechny zdarma, levelení se přenáší z MW do Warzone a naopak... a vypadá to, že možná tohle by mohlo být to ono, co vrátí sérii zpátky na trůn.

Battle royal

Battle royal je v základu naprosto jednoduchý. Hoďte na mapu velké množství lidí a ten, kdo poslední zůstane naživu, tak vyhrál.

Ale proč je vlastně battle royal tak populární? Většinou má uspokojivý gameplay pro začátečníky i pro zkušené. Na začátku hraje velkou roli náhoda. Kam spadnete, jak se schováte, co najdete... Takže se můžete dostat ve hře daleko i s minimem zkušeností. A když koupíte kulku do hlavy, je to jen hloupá náhoda, ne tím, že byste neuměli hrát. A čím jste ve hře lepší, tím víc zapojujete do hry své zkušenosti a schopnosti a derete se na vrchol. Easy to play, hard to master, říká jednoduchá poučka.

Navíc battle royal může sloužit jako super platforma pro zajímavé herní mechaniky. Třeba Fortnite přihodila do mixu stavění hradeb a pomalu se zmenšující mapu. Jiné battle royal hry pracují s konceptem křehkého spojenectví mezi hráči nebo agresivním světem plným umělou inteligencí řízených nepřátel. Zkrátka battle royal je jenom základ, na kterém se bude ještě pár let stavět.

A Call of Duty Warzone jde dobrým směrem. Dva herní módy, sto padesát lidí na jedné mapě, hromada vozidel, nákupy vybavení, klasický CoD chaotický gameplay a extrémně uspokojivý gameplay. Navíc spousta vychytávek jakože můžete nakupovat možnosti vrátit se do hry… A můj oblíbený: Pokud zemřete, s jiným zesnulým hráčem vás hra strčí do Modern Wafrare mapy Gulag, kde půjdete jeden na jednoho. Vítěz se může vrátit do hry. Není to pecka?!

Pokud chcete vědět víc, koukněte do naší galerie. Jinak se dneska večer uvidíme ve hře!

Podobné články

Doporučujeme

Další články