fb pixel 5 věcí, kvůli kterým lidstvo hloupne! Poznáváte se? – G.cz
Vyhledávání

5 věcí, kvůli kterým lidstvo hloupne! Poznáváte se?

Díky moderním technologiím a vymoženostem se náš život dost zjednodušil, ovšem myslíte si, že jde pořád o náš prospěch? Přestáváme používat mozek a stáváme se hloupějšími než naše předešlé generace.

Kristýna Jakubcová 27.9.2016, 14:21

Tvrzení o hloupnutí lidstva jsme si nevycucali jen tak z prstu. O tuto problematiku se samozřejmě zajímají i vědci, kteří tento trend potvrzují. Jeden z posledních výzkumů prováděli Britové na londýnských taxikářích. Ti měli dříve zvětšený hippocampus, což je ta část mozku, která rozvíjí prostorovou informaci a uchovává krátkodobé informace. To již rozhodně neplatí. Kvůli navigacím a chytrým telefonům dnes taxikáři nemají tuto část mozku zdaleka tolik zvětšenou.

Nejen tento výzkum jasně potvrdil, že moderní technologie dokonale blbnou lidstvo a jsme tedy mnohem hloupější, než byli naši předci. Chcete proti tomu (a pro svou inteligenci) něco udělat? Pomoci by vám mohlo těchto 5 zlatých rad.

1. Neobklopovat se neustále hudbou

Ať už se vám hudba sebevíc líbí, jde o hluk a ten v nás vyvolává větší stres a bohužel i nekoncentrovanost.

2. Vyhodit veškeré kalkulačky

Všimli jste si, že spočítat z hlavy, kolik vám má prodavačka vrátit, je už téměř nemožné?

3. Nepoužívat chytré telefony

Úhlavní nepřítel pro využívání kapacity mozku. Nedivme se, že kvůli nim si nejsme schopni pamatovat téměř nic.

4. Nesledovat násilí

Dlouhé roky už psychologové varují před vlivem násilí v médiích, a to především na děti. Omezuje totiž chápání jemnějších odstínů lidského chování.

5. Přestat vnímat nepotřebné informace a hlouposti

Neustálý proud informací náš mozek doslova zahlcuje, navíc je otázkou, jestli všechny informace, které se na nás hrnou, jsou skutečně důležité.

A TADY si přečtěte článek o tom, že dnešní lidé nechápou nadsázku a ironii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články