fb pixel Bydlení budoucnosti už je tu. Dům za pakatel si sami vytisknete za 24 hodin – G.cz
Vyhledávání

Bydlení budoucnosti už je tu. Dům za pakatel si sami vytisknete za 24 hodin

Co je na tomhle domku neobvyklého? Jedná se o první dům vytisknutý na 3D tiskárně.
Zdroj: apis-cor.com

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, kdybyste si sami mohli vytisknout vlastní dům? Představy se brzy stanou realitou, první dům vytištěný na 3D tiskárně už stojí a překvapí vás i svou cenou.

Jan Palička
Jan Palička 7.3.2017, 07:00

3D tiskárny patří k moderním technologiím, které zažívají prudký vzestup. Od nesmělého experimentování se tisk trojrozměrných objektů posunul o krok blíže tomu, aby lidstvu pomohl zjednodušit život. Důkazem je první 3D tiskárnou vytisknutý dům.

O tom, že bydlení je v dnešní době drahé, se nemusíme dlouze rozepisovat, každý, kdo kdy uvažoval o koupi nebo vybudování vlastního domu, o tom ví své. A právě 3D tiskárny by mohly představovat významnou změnu k lepšímu.

Společnosti ze San Francisca trvalo postavení malého moderního domku o rozměrech 38 metrů čtverečních pouhých 24 hodin. 3D tiskárnu stačilo pouze zásobovat betonem, o zbytek se postarala sama. To vše za neuvěřitelně nízkou cenu, v přepočtu necelých 250 tisíc korun.

Komerčně by technologie k 3D tisku domů měla být dostupná už v příštím roce. Třeba to budete zrovna vy, kdo se stane průkopníkem a nastěhuje se do prvního vytištěného domu v Česku.

Pokud si do svého vytištěného domu budete chtít vytisknout na 3D tiskárně i nějaké vybavení, inspiraci můžete načerpat ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články