fb pixel Turista zaplatil za panáka vzácné whisky přes 200 tisíc. Ukázalo se, že šlo o padělek – G.cz
Vyhledávání

Turista zaplatil za panáka vzácné whisky přes 200 tisíc. Ukázalo se, že šlo o padělek

Sklenka kvalitní whisky dokáže potěšit, když ale zjistíte, že místo vzácného nápoje pijete předraženou brečku, dost vám to zhořkne v ústech.
Zdroj: Youtube.com

Degustace supervzácné whisky v prostředí luxusního hotelu zapsaného v Guinessově knize rekordů, to je luxusní zážitek, který - evidentně - stojí za statisíce. Čínský turista ve švýcarském horském středisku Svatý Mořic za panáka nápoje z konce 19. století zaplatil v přepočtu asi 220 tisíc korun, teď mu ale zpětně pěkně hořkne v ústech. Chemický rozbor drinku totiž ukázal, že to byl padělek.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.11.2017, 08:19

Drink v ceně ojetého auta

Pokud máte zbytečných 200 tisíc a toužíte je utratit za sklenku vzácné whisky, rozhodně to nedělejte v baru Devil´s Place v hotelu Waldhaus ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. Vyhlášený podnik je sice v Guinessově knize rekordů díky 2500 druhům tohoto nápoje, momentálně má ale na krku pěkný skandál.

Nejlépe placený autor on-line fantasy příběhů v Číně, Čang Wej, si tu objednal panáka whisky Macallan z roku 1878, který stál 9999 franků, v přepočtu cca 220 tisíc korun. To samozřejmě vyvolalo zájem milovníků i znalců obilného destilátu. Většině z nich se nezdála právě vysoká cena.

A tak se specializovaná skotská laboratoř Rare Whisky 101 rozhodla podrobit pití důkladné analýze. Z té vyšlo najevo, že pití bylo vyrobeno mezi lety 1970 a 1972, tedy téměř o sto let později, než v baru tvrdili. Jejda.

Majitel hotelu Sandro Bernasconi se nicméně rozhodl nebýt trouba a po nemilém zjištění se osobně vypravil do Pekingu s omluvou a balíkem peněz k vrácení. Čang Wej obojí s klidem přijal, pánové si podali ruce a pověst všech zúčastněných tak zůstala neposkvrněna. Jediné mrzení tak může mít Bernasconi z toho, že už nikdy neuvidí peníze, za které padělanou láhev před lety kupoval jeho otec. Suma se prý pohybovala v řádu desítek tisíc franků. Smůla, no.

Tady si přečtěte 7 kroků, díky kterým se stanete odborníkem na whisky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články