7 důvodů, proč Mekku amerických fastfoodů najdete v Ohiu – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč Mekku amerických fastfoodů najdete v Ohiu

New York? Los Angeles? Ani náhodou. Nejlepší rychlé jídlo najdete uprostřed USA v městečku Columbus.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.5.2015, 17:03

Chcete vidět, co budou McDonald´s nebo KFC servírovat za šest nebo dvanáct měsíců? Vyražte do městečka Columbus v Ohiu. Právě tady několik desítek fastfoodových firem testuje své nové výrobky. Pokud se osvědčí, jdou do zbytku Ameriky, a v mnoha případech i dál do světa. Pokud nezabodují, zůstanou na věky věků jen vzpomínkou v žaludku obyvatel tohoto městečka. Pokud fastfood žerete (míněno, jako že jste fandové), možná byste se sem měli přestěhovat.

1. Průřez celým národem

Columbus, Ohio je demograficky, příjmově, vzděláním a velikostí domů a rodin v podstatě přesně americkým průměrem. Jestli někde žije ten statistický Joe se dvěma dětmi, psem, domem se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami, tak je to právě tady. A to se samozřejmě různým firmám hodí. Kde jinde by sehnali dokonalý statistický vzorek, který netuší, že na něm probíhají nějaké pokusy.

2. Báječní a bohatí

Ohio má v rámci USA ideální pozici. Sousedí už s typicky jižanskými státy, které na tom finančně nejsou zas tak skvěle a nejsou tak diverzifikované (většina povolání je spjata se zemědělstvím), ale také je docela blízko východnímu pobřeží - Washingtonu D.C., New Yorku, Connecticutu, aniž by ovšem trpěl jejich neduhy (vyšší životní náklady, fragmentovaný mediální trh). Obyvatelé Ohia jsou příjmově někde uprostřed, ale Columbus je hlavní město, a tak jsou tu příjmy vyšší a nezaměstnanost menší. Obyvatelé mají tedy volný kapitál a jsou ochotnější ho utratit.

3. Jižanské chuťové buňky

Ačkoliv Ohio není úplně na jihu, mají místní jazýčky rády spíše zemitější stravu - maso, brambory, omáčky. Jinými slovy žádné haute cuisine trendy z východního a západního pobřeží, kde frčí zdravá kuchyně a moderní fusion recepty. Ne, v Ohiu se lidé pořád ještě modlí k tomu, co vypěstovali opodál a věří tradičním receptům. Zároveň také nepovažují fastfoodovou stravu za Satana, ale za rychlovku, která občas neuškodí. Oblíbenost známých fastfoodových řetězců je tu tedy vyšší než jinde.

4. Dopravní uzel

V Columbusu se kříží dvě velké dálniční tepny - Interstate 70 a 71. Sedmdesátka vede od východního pobřeží skoro až k západnímu a je dlouhá přes tři tisíce kilometrů, o číslo vyšší dálnice pak přetíná Severní Ameriku shora dolů a pokračuje daleko za Cincinnati, což znamená, že městem projede hrozně moc turistů. Není divu, že ony pokusné fastfoody jsou často situovány právě poblíž dálničních odpočívadel.

5. Univerzita

Columbus má cca 900 tisíc obyvatel, ale zároveň také jednu z největších univerzit v celých státech. Na Ohio State University se každoročně dostane neuvěřitelných 58 tisíc studentů. Jde o třetí největší univerzitní kampus v USA, což je pro fastfoody požehnání - mladí lidé jsou jim víc nakloněni a zároveň vyhledávají nové trendy a rádi zkoušejí nové věci.

6. Reklama za hubičku

Další výhodou hlavního města Ohia pro fastfoodové řetězce je nižší cena billboardů nebo televizní a rozhlasové reklamy. Dát obyvatelům vědět o tom, že v nabídce jsou sezónní novinky, je tak mnohem levnější a dostupnější.

7. Pokusní králíci za humny

Své výzkumné laboratoře a centrály postupem času do Ohia přestěhovalo cca pětadvacet řetězců. McDonald´s, KFC, Wendy´s, Panera, Carl´s Jr., Denny´s a mnozí další. Novinky putují rovnou do předem vytipovaných lokálních poboček, kde často dostanete slevy za vyplnění krátkého dotazníku. Unikátní bašta a navíc za nižší cenu. Kdo by odolal?

A TADY máte 11 trapných omylů českých chuťových kutilů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články