7 zajímavostí o legendárním hokejistovi Jaromíru Jágrovi – G.cz
Vyhledávání

7 zajímavostí o legendárním hokejistovi Jaromíru Jágrovi

Původní plán českého hokejisty Jaromíra Jágra zůstat v Čechách a rozjet sezónu v dresu domácího Kladna nakonec nedopadl. Dohoda s kanadským Calgary Flames vyšla a Jágr se tak vrací zpět do NHL překonávat další rekordy. Zajímavostí je, že si poprvé za svou dlouholetou kariéru zahraje v kanadském týmu a navíc bude pobírat nejmenší plat od roku 1992. Zde je 7 zajímavostí, které nám připomenou nejlepšího českého hokejistu historie.

Martin Miko
Martin Miko 4.10.2017, 13:40

1) Je jedním z nejstarších hráčů v historii NHL

Většina hráčů NHL odchází do hokejového důchodu před tím, než je jim čtyřicet. Jágrovi bude v únoru 46 let. Doposud nejstarším hráčem historie NHL je Kanaďan Gordie Howe, kterému bylo v době posledního zápasu neuvěřitelných 52 let a 11 dnů. Jágr je v současné době čtvrtým nejstarším hráčem v NHL a zdá se, že ještě nemá v plánu s hokejem skončit.

2) Jeho trenér je skoro stejně starý jako on

Jaromír Jágr je v hokejovém světě neobvyklým úkazem. Po přestupu do Calgary Flames si fanoušci na internetu dělali legraci, že současný trenér Flames Glen Gulutzan je cca o 6 měsíců starší než Jágr.

3) Bude brát nejnižší plat od roku 1992

Bývaly doby, kdy Jaromír Jágr pobíral nejvíce peněz ze všech hráčů, jenže ty časy jsou už dávno pryč. Jeho současná smlouva mu zajistí jistých milion dolarů a další milion dolarů budou činit bonusy ve hře. Méně bral už jen v roce 1990, kdy byl draftován do Pittsburghu a pobíral výplatu 700 tisíc dolarů.

4) Za svou kariéru vystřídal 8 týmů NHL

Během své kariéry vystřídal celkem 8 hokejových týmů v NHL. Zahrál si tedy v Pittsburghu Penguins, Washingtonu Capitals, New Yorku Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils a Florida Panthers. Začátkem října 2017 se dohodl s Calgary Flames, kde podepsal roční kontrakt. Poprvé v kariéře se objeví v kanadském klubu.

5) Za 25 let v NHL vyhrál pouze 2 Stanley Cupy

Když byl v roce 1990 Jágr draftován do Pittsbughu Pinguins, bylo mu 18 let. První roky v týmu „Tučňáků“ však byly pro Jágra nejúspěšnější v celé jeho dosavadní kariéře, co se týče klubových úspěchů. V roce 1991 a 1992 totiž tým Pinguins vyhrál Stanley Cup. Jágr byl dokonce nejmladším hráčem v historii NHL, kterému se podařilo vstřelit branku ve finále Stanley Cupu. Tehdy mu bylo pouhých 19 let.

6) Jágr si otevřel první sportovní bar v České republice

Zatímco sen většiny sportovních hvězd je usadit se a rozjet vlastní podnikání po ukončení sportovní kariéry, Jágr si svůj sportovní bar otevřel, když byl na vrcholu sil. Sportovní bar v Praze otevřel v červenci roku 1999, avšak vydržel v provozu necelých 8 let a v současné době už neexistuje. Bar se nacházel v pasáži Blaník u Václavského náměstí.

7) Nejvěrnější fanoušci Jágra za ním cestují po celé severní Americe

Za svou dlouholetou kariéru si Jágr vybudoval obrovskou fanouškovskou základnu, která je schopná cestovat i tisíce kilometrů, aby spatřila svého oblíbeného hráče při hře. V USA dokonce vznikla skupina fanoušků, kteří se nazývají „Traveling Jagrs“. Ti pravidelně navštěvují Jágrovy zápasy v dresu s číslem 68 a parukou s legendárním účesem mullet.

A zde je 10 ujetých sportů, které mají velký potenciál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články