fb pixel 10 ujetých sportů, které mají velký potenciál – G.cz
Vyhledávání

10 ujetých sportů, které mají velký potenciál

Dominik Landsman
Dominik Landsman 11.4.2016, 09:38

Běžný český sportovní fanoušek žije v domnění, že svět sportu se točí výhradně kolem fotbalu a hokeje, což nemůže být dále od pravdy. Hybatelé sportovního dění ve světě jsou totiž úplně jinde.

1. Box šachy

Tento bohulibý sport se v poslední době začíná prosazovat i v naší malé kotlině. V podstatě to spočívá v tom, že si dáte partičku šachů a pak si necháte dát na budku. Vítězí se buď matem anebo knokautem. Zvedne Silvestr Stallone vhozenou rukavici a natočí dalšího Rockyho? Pokud by se mu podařilo projít přes šachovou partii, ve které by pravděpodobně dostal mat prvním tahem, jistě by si spravil chuť v boxu a soupeře seřezal jak žito.

2. Extrémní žehlení

Jste-li uťápnutý podpantoflák nebo hausfrau, můžete svůj deficit testosteronu dohnat při tomto krásném sportu. Jedná se o spojení žehlení a adrenalinového sportu jako třeba skok padákem, surfování a podobně. Vyhraje ten, jehož prádlo je hezky vyžehlené a který se během žehlení nezabil.

3. Nudistické ragby

Parta zpocených nahatých chlapů hrající ragby. Nic hezkého na pohled. Kupodivu v nudistické komunitě stoupá zájem o sporty a například cyklistický závod naháčů má velké ohlasy. Nic proti vkusu, ale představa, že při dělání mlýnu člověka pleskne soupeř lofasem přes obličej, není příliš přitažlivá. Nudistický ženský tenis nebo gymnastika by byla ovšem jiné kafe.

4. Mistrovství světa v tom být hnusný

Existuje i přebor v ošklivosti, respektive soutěž, kdo udělá nejošklivější škleb. Lidé, kteří mají ten škleb tak nějak konstantně a nemusí se při soutěži nijak přetvařovat, mají značnou výhodu. Vítězství v této soutěži vám sice může přinést slávu, ale ženy vám to nepřinese.

5. Fretka v kalhotách

Až se budete rozhodovat, na který sport dáte svého malého syna, aby jenom neseděl u počítače, můžete ho dát na dráhu profesionálního soutěžícího s fretkami v kalhotách. V tomto sportu jde o to, že si profesionální sportovec dá do kalhot dvě fretky a nechává si jimi ničit genitálie. Vítězí ten, kdo to vydrží nejdéle. Šampion Reg Mellor v roce 1981 stanovil dodnes nepřekonaný světový rekord a to pět hodin a třicet minut a stal se tak vzorem pro mnohé mladé nadšené „fretkovce“. Po tomto svém výkonu přijal šampion jméno Megan Mellor a v současné době pracuje jako letuška. Svůj vítězně rozdrásaný genitál má dnes zarámovaný nad krbem vedle trofeje.

6. Slepý fotbal

Máte rádi fotbal, ale jste neschopný netáhla, co se netrefí do míče? Vrhněte se na slepý fotbal, kde se netrefí do míče nikdo. Nejedná se o sport pro nevidomé. Je to prostě normální fotbal, ale aby to nebyl tak úplně normální fotbal, tak někoho napadlo, že by si mohli hráči zavázat oči a že to pak bude děsně hustopřísnej novej sport.

7. Pólo na jednokolkách

Chtěli byste si zahrát pólo, ale nemáte ve sklepě koně ani slona? Nevěste hlavu, protože zlomit vaz si můžete i na jednokolce. Pravidla jsou podobná jako u klasického póla. Nicméně v komunitě těchto sportovců nehledejte britské uhlazené aristokraty, nýbrž chudé polohipíky na drogách.

8. Podvodní hokej vzhůru nohama

Určitě se vám mnohokrát stalo, že jste si šli s partou zahrát v zimě hokej na zamrzlý rybník a ono bylo všude obsazeno. Co teď? Podvodní hokej vzhůru nohama je vaše řešení. Normálně si do ledu vyvrtáte díru a s celým manšaftem se potopíte pod led. Ano, všichni se utopíte. Je totiž potřeba si skočit domů pro potápěčské vybavení a až potom si můžete hezky zasportovat. Od obyčejného a dnes již přežitého ledního hokeje se tato novinka lehce liší. V první řadě není nasnadě to přehánět s tréninkem, jelikož když do toho dáte to pověstné srdíčko a trénink přepálíte a jako Jarda Jágr budete trénovat se zátěží, patrně se utopíte. Jinak je to velmi podobné.

9. Kopání do holeně

Sport pro náročné intelektuály s důrazem na detaily s rozsáhlými zážitky. Celé to spočívá v tom, že kopete do soupeřových holení, dokud se nesvalí (tedy dokud mu nezlomíte holenní kost). Má to tři kola a vítěz se stává ten, kdo vyhraje dvakrát (zlomí soupeřovi obě nohy a nebo jednu nadvakrát). Veteráni tohoto krásného sportu rozjeli jeho odnož a během zápolení se snaží vzájemně si vypustit galusky u svých kolečkových křesel.

10. Famfrpál

Ano, je tomu opravdu tak. Opravdu existují vyšinutí pošuci, kteří si vrazí mezi nohy koště, přiváží si kolem krku ubrus a hrají si s míčem na čaroděje. Zatímco v knižní, potažmo filmové verzi tohoto sportu vždy vyhrál ten malej ošklivej čtyřočka s jizvou na čele, v tom skutečném famfrpálu nelze vyhrát. Tam lze akorát prohrát svou důstojnost.

Zlomili jste si u famfrpálu ruku? Tak se podívejte SEM, proč je super mít tu ruku zlomenou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články