8 důvodů, proč se stát pivním snobem – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč se stát pivním snobem

Je vám mezi dvaceti a čtyřiceti a hledáte koníčka na úrovni? Na golf nemáte čas a čínský porcelán vám oprávněně připadá nudný? Nejvyšší čas stát se pivním snobem!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 21.7.2017, 11:00

Jestli se už těšíte, jak si dnes večer zase nalijete do hlavy patnáct géček, tak pivním snobem rozhodně nejste. Ale ještě to můžete napravit! Pivní snob totiž není nadávka. Je to výsada. Přečtěte si, v čem vám pivní snobství zlepší život!

1. Cestování

snob1 V Česku každoročně vznikají desítky malých pivovarů, takže najednou máte spoustu krásných cílů pro víkendové výlety. A až budete plánovat rodinnou dovolenou, budete lokalitu vybírat ne podle pláží či sjezdovek, ale podle počtu zajímavých pivovarů a pivních slavností v blízkém okolí.

2. Ekonomika

snob2 Kvalitní piva vždycky budou dražší než unifikované produkty velkých pivovarských skupin. A vám najednou připadne úplně normální vypláznout sedmnáct stovek za Tactical Nuclear Penguin od BrewDogu. Utrácíte a svými výdaji roztáčíte ekonomiku.

3. Dárky

snob3 Pivo je koníček snadno pochopitelný a uchopitelný i pro laika, takže najednou dostáváte víc dárků než v dětství. Při troše trpělivosti navíc snadno naučíte všechny svoje blízké a kamarády, aby vám vozili místní piva ze svých cest.

4. Ženy

snob4 Zatímco představa už zmíněného večera s patnácti pivy v zakouřené čtyřce je pro většinu žen starších pětadvaceti let málo lákavá, na ochutnávání pár zajímavých kousků se k vám díky své vrozené zvědavosti rády připojí.

5. Figura

snob5 Protože už nepijete pivo na množství, ale na chuť, zkonzumujete ho méně. Takže si nevypěstujete pověstnou pivní vanu, ale budete vypadat k světu. Což je další věc, kterou na vašem přerodu v pivního snoba ženy ocení.

6. Chutě

snob6 Coby správný pivní snob určitě píšete pivní recenze na nějaký specializovaný web nebo blog, ideálně svůj vlastní. Takže se naučíte přemýšlet o chutích. Pivo už pro vás nebude hořké či nasládlé, ale bude mít dominantně sladový nástup, v těle lehké citrusové tóny a kvasnicové doznívání. A všichni ostatní vám to budou věřit.

7. Machrování

snob7 Pokud na to máte povahu, můžete při konverzaci omamovat své kolegy řečmi typu „když to nemá hořkost aspoň 60 IBU, tak to pro mě není pivo“ nebo „k tomuhle jídlu by se ideálně hodila IPA Apač z pivovaru Velkorybnický Hastrman“.

8. Sex

snob8 Pivní snobství vám rozšíří obzory, slovní zásobu i představivost, což se projeví i ve vašem sexuálním životě. Dívku svých snů pak můžete k sexu lákat slovy, že máte chuť na polotmavého Bobra ze Zadní Třebaně. A až ji spatříte nahou, jistě ji potěší narážka ve smyslu, že se vám právě vybavil Tlustý netopýr z pivovaru Antoš, ale že se vám stejně líbí, protože vidíte jako Slepý krtek z Ujkovic.

Až budete mít piva dost, zkuste si prožít jeden měsíc bez alkoholu!

Podobné články

Doporučujeme

Další články