8 způsobů, kterými si ztěžujete život víc, než je to nutné – G.cz
Vyhledávání

8 způsobů, kterými si ztěžujete život víc, než je to nutné

Je čas přestat brečet jako malá holka a trochu se se sebou srovnat.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.7.2014, 19:30

1. Přeceňujete úmysly druhých

Váš kolega bez vás odešel na oběd, přítelkyně nezavolala na váš Skype v dohodnutou hodinu, kámoš neodepsal na sms. Takové obyčejné záležitosti berete jako osobní urážku. A to člověk, který je v klidu a v pohodě, nedělá. Nebere si hned všechno osobně. prbc  

2. Jste hvězda svého vlastního filmu

Život máte nalajnovaný v perfektním scénáři. Ve škole musíte být nejlepší a extrémně oblíbení, práci si najdete snadno, s šéfem budete kámoši a brzy dostanete povýšení, ta pěkná holka odnaproti s vámi rozhodně musí jít na rande. Když vám ale něco nevyjde, hroutí se vám svět a celý scénář je zmařen. Lidé nevědí, jakou roli ve vašem úžasném filmu mají sehrát, takže když se do vás bezhlavě nezamilují, je to pro vás konec.  

3. Řítíte se do apokalypsy

Máte takový blbý zvyk všemu přičítat ten nejhorší konec. Pak jste příjemně překvapení, že se svět nakonec doopravdy nehroutí. To protože se OPRAVDU-NIC-NEDĚJE. Škrábe vás v krku? Není to rakovina. Váš ztracený řidičák nemá v držení daňový podvodník. Negativní myšlení vám fakt v životě vůbec nepomůže.  

4. Máte naprosto nereálná očekávání

Věřte tomu, nikdo na světě není schopen vám číst myšlenky. Takže když si váš přítel nevzpomene, že byste měli oslavit půlroční výročí od vašeho prvního rande v kině, nebo váš kámoš nedokáže pořádně ocenit vaši novou kérku, zklidněte se. Přestaňte s tím. Minimalizujte očekávání, čistě si užívejte. 9308410  

5. Očekáváte "znamení"

Neučiníte finální rozhodnutí, dokud k vám nepřejde to pravé znamení. To jako od Boha? Češi jsou národ plný ateistů, tak se na něco takového vykašlete a jednejte hned. Nečekejte, že pro vás v danou chvíli vždy zasáhne ruka Osudu. To jsou jen zbabělý kecy.  

6. Neriskujete

To se pojí s bodem výše. Pochlapte se. Když je před vámi jistá příležitost s možnými riziky, nebojte se a jděte do toho. Věřte, že toho jednou nebudete litovat. foff  

7. Svůj život srovnáváte s ostatními

Bráchanec má nový BMW. Tereze zvýšili plat. Darina je zrovna na naprosto skvělé párty, zatímco já sedím v zaplivaném pajzlu, usrkávám pivo a civím na její Facebook, jak rychlostí světla přidává jednu fotku za druhou. S tímhle přestaňte. Kdysi někdo řekl, že srovnávání nám krade veškerou radost. Je to pravda, tak se na to vybodněte.  

8. Nevypouštíte

Tím nemyslíme, že byste měli být v každém ohledu splachovací. Ale občas odpustit páru a zbavit se starých záležitostí, které vás tíží, vašemu mentálnímu zdraví leckdy bodne. Konečně se přestat trápit kvůli ztroskotanému vztahu - už je to minulost. Odpustit kámošovi debilní hádku - popravdě už ani nevíte, jak se to odstartovalo. Smiřte se s tím, co bylo.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články