fb pixel Zkuste vydržet měsíc bez alkoholu! Tady je 10 věcí, které při tom zažijete – G.cz
Vyhledávání

Zkuste vydržet měsíc bez alkoholu! Tady je 10 věcí, které při tom zažijete

Zdroj: profimedia.cz

Průměrný Čech vypije za rok moře piva. O víně a kořalce nemluvě. Co se stane, když se alkoholu dobrovolně na jeden měsíc vzdáte?

Jarda Sauer
Jarda Sauer 17.9.2018, 17:30

Zkusil jsem to za vás. Jestli bych vám podobný pokus doporučil? Popravdě řečeno, nevím. Čeká na vás totiž tohle:

1. Správné načasování

nacasovani getmoreforit.com Nemá cenu čekat na prvního ledna nebo podobné zbytečně symbolické datum. Vyčíhejte si prostě těch nejbližších třicet dní, během nichž se nikdo z vašich blízkých nežení nebo neslaví kulatiny a pusťte se do toho. Začátek je totiž nejsnadnější!

2. Vysvětlování

vysvětlovani observer.com Ve vaší oblíbené hospodě vám pingl bez ptaní přináší dvanáctku, a když si řeknete o nealko, protáhne obličej. Kamarádi nechápou, co se vám stalo. Všichni se ptají, zda berete antibiotika. Nebo jestli je to nějaká debilní sázka. Holkám samozřejmě přibývá i dotaz na těhotenství.

3. Přemlouvání

premlouvani lit.genius.com Váš důvod si všichni vyslechnou, zdvořile pokývou hlavou, a pak se zeptají, jestli si s nimi tedy nedáte aspoň jedno. Ne? Tak tedy malý?

4. Předražené hnusy

vyhazovani cincyshopper.com Češi se s abstinenty nemažou, takže se připravte na to, že za malou colu dáte v některých podnicích stejně jako za velkou plzeň. A stejně z ní nebudete mít požitek –protože třeba vepřo-knedlo-zelo se prostě musí zapíjet jenom pivem. Všechno ostatní je zvrácenost.

5. Poraženecké nálady

vzdat kingsacademy.com Máte po fotbalovém zápase. Nebo po těžkém dni v práci. A zatímco dříve vás poháněla vidina oroseného půllitru jako odměny, popřípadě jako večerního rituálu, tak nyní víte, že na vás čeká leda tak dobře vychlazená Fanta. Ach jo, nebylo by lepší to vzdát?

6. Odolávání

odolavani nicholasjv.blogspot.com Svůj domácí bar s vybranými whiskami překryjete dekou, aby vás neprovokoval. A pivní suvenýry, které vám kamarádi vozí ze svých letních cest, s povzdechem zakládáte do komory s tím, že jejich čas přijde. Na hospodské zahrádky usedáte s výrazem svatého Šebestiána těsně před tím, než ho proklály šípy. Ale vytrváváte. A máte ze sebe radost.

7. Autosugesce

autosugesce funnyjunk.com Obchody i hospody jsou dnes k nepijícím podivínům mnohem vstřícnější než za časů našich otců. Aspoň lahvové nealko pivo mají skoro všude, na mnoha místech narazíte i na točené. Je to náhražka? Je. Ale pod vlivem okolností přesvědčíte sami sebe, že vám i nealko pivo chutná.

8. Evangelium

evangelium jsonline.com Protože sami sebe najednou považujete za největší znalce nealko piv široko daleko, otravujete v hospodách číšníky otázkami, proč nemají Birella i v polotmavé verzi. A od obchodníků ve vietnamských večerkách se dožadujete rozšíření sortimentu nealko piv aspoň na pět značek, protože u nich máte šanci, že vaše přání opravdu splní (byť pravděpodobně až v době, kdy už váš měsíc bez alkoholu bude dávno za vámi).

9. Zhubnutí

zhub toofab.com Je to nečekané a neplánované, ale o to milejší. Alkohol je otřesný zdroj kalorií a když ho najednou vypustíte, tak i bez jakéhokoliv sportování půjde vaše váha dolů.

10. Prozření

pivo2 deviantart.ne Suchý měsíc je za vámi a vy si uvědomíte dvě věci. Za prvé, že to nebylo zas až tak zlé. A za druhé, že bez alkoholu nemůžete být. Nebo lépe řečeno můžete, ale dlouhodobě rozhodně nechcete.

Máte-li období abstinence za sebou, dejte si těchto 12 druhů českého alkoholu!

Podobné články

Doporučujeme

Další články