6 podceňovaných zpěváků, kteří vytřeli porotě zrak – G.cz
Vyhledávání

6 podceňovaných zpěváků, kteří vytřeli porotě zrak

Pěvecké soutěže přináší sice rychlokvašky, ale občas se ozve jen: Wow! A u těch, které na první pohled podceňujeme, bývá obzvláště hlasité.

Elsa K.
Elsa K. 6.2.2016, 13:50

Dokud se tihle zpěváci, kteří se rozhodli dobít svět pomocí svého hlasu, nechopili mikrofonu, málokdo by hádal, že mají v hrdle místo hlasivek zbraň hromadného dojetí, která vás odzbrojí s prvním tónem.

1. Susan Boyle

Když v roce 2009 tehdy 47letá Susan Boyle,"královna podceňovaných zpěváků", neohroženě nakráčela před porotu britské televizní soutěžní show Británie má talent, nikdo neměl sebemenší představu, co se z toho nakonec vyvrbí. Na první pohled drzá ošklivka Susan se s prvním rozechvěním hlasivek přetransformovala v anděla. Na začátku se jí všichni pošklebovali, na konci se slzami v očích ve stoje aplaudovali. Susan nakonec třetí ročník Británie má talent nevyhrála, ale místo na slunci si svým nádherným hlasem zaslouženě vybojovala.

2. Ukrajinka, které její hlas nikdo nevěří

Když Aida Nikolaychuk spustila v ukrajinské verzi soutěže X-Factor porota nevěřila vlastním uším. Dokonce ji uprostřed písně zastavila, protože se chtěla přesvědčit, že nepoužívá nekalé praktiky a její hlas není nijak technicky podpořen. Poté, co Aida zazpívala stejně dechberoucím způsobem a capella, všem členům porotcům spadla brada až na zem a s hromadou komplimentů ji poslali dál.

3. A ještě ukrajinská lascivní verze Björk s hlasem, který láme skály

Když se pohledná Oksana Shavkun v lesklých růžových šatičkách s boa a v latexových kozačkách přivlnila před porotce, nikdo neočekával žádný zázrak. Pak spustila skřípavým, mrouskavým, naprosto atypickým hlasem - to se všichni podivili, někteří lekli, jiní zpozorněli a jak kultovní píseň v extémně netradičním a zábavném aranžmá gradovala, nenudili se ani na pikosekundu. Oksana je nejen vtipná showmanka, ale i výborná zpěvačka.

4. Zadrhávající mladík s hlasem, který pohladí i skrze monitor

Harrisona Craiga porota podcenit nestihla, protože ho slyšela dřív zpívat než mluvit. Dnes dvacetiletý Harrison totiž celkem slyšitelně zadrhává a vymámit z něj větu chvilku trvá. Jakmile ale začne zpívat, vada řeči zmizí jak mávnutím kouzelného proutku a jeho medový hlas vás obejme a pohltí. Porotci pěvecké soutěže Hlas Austrálie se o něj málem porvali. On si nakonec vybral zjizveného Seala.

5. Bachařka Sam Bailey

Kdo by to byl řekl, že tahle nepříliš upravená vězeňská dozorkyně vyšvihne píseň od Beyoncé tak parádním způsobem. Tak Poslouchejte (píseň, kterou Sam zpívá se jmenuje Listen) a nesuďte knihu podle obalu!

6. Paul Potts

Prodavač mobilních telefonů v nepadnoucím obleku s divnými zuby, který vypadal, že neumí do pěti počítat, totálně rozsekal porotu i diváky vůbec první řady televizní soutěže Británie má talent. Árie Nessun Dorma z Pucciniho Turandota v jeho podání zatlačila na nejedny slzné váčky a na chvíli opět zpopularizovala vážnou hudbu i u dnešních teenagerů. Jeho první vystoupení má na YouTube přes 133 milionů zhlédnutí. Já sama jsem si ho pustila minimálně desetkrát (tak teď už patnáctkrát). Asi netřeba dodávat, že Paul nakonec celou soutěž vyhrál a stal se oblíbenou britskou celebritou, stejně jako výše zmíněná Susan Boyle.

A TADY máte dojemné video se ženou, která ve čtyřiceti letech poprvé uslyšela svůj hlas.

Podobné články

Doporučujeme

Další články