6 chudáků dětí, kterým televize totálně vymyla mozek – G.cz
Vyhledávání

6 chudáků dětí, kterým televize totálně vymyla mozek

Australská fotografka Donna Stevens nafotila sérii příznačně nazvanou "Idiot Box (Idiotská Bedna)". Aktéry jsou děti, které se díky bedně s pohyblivými obrázky přenesly do jiného světa. Do světa, ve kterém vlastní fantazie nemá místo.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 10.6.2015, 14:09

Americké děti sledují televizi průměrně 24 hodin týdně. Co si budeme nalhávat, některé české děti jim šlapou na paty. Pokud nejsou pasivně přilepeny mozkem a očima k obrazovce, často jsou ztraceny mezi kostičkami virtuálního Lega v Minecraftu nebo mezi poletujícími a vybuchujícími Angry Birds na tabletu nebo počítači.

V temné místnosti, kterou osvětluje pouze zář televizní obrazovky, nafotila fotografka Donna Stevens děti, které vypadají, jako by jim někdo ukradl duši. A rovnou i mozek. Jejich vyprázdněné (až dementní) výrazy jsou velmi výmluvné.

Zdá se vám tento způsob trávení volného času poněkud nešťastným? Není nic jednoduššího, než je od elektronických přístrojů odlepit a začít čas společně trávit aktivně. To bychom se ale napřed museli sami odlepit od těch svých...

1. Lobotomie hadr

2. Holčičko, žiješ?

3. Nevěříš vlastním očím?

4. Je mi 5 a můj život ztratil smysl.

5. Víc naživu vypadám, když spím.

6. Terapie venkem životně nutná!

"Televize je jen jedním z Černých Zrcadel, prostřednictvím kterých se dnes vypořádáváme se světem," říká fotografka. "Idiot Box by mělo osvětlit temnější stranu naší lásky k technologiím," dodává.

"Měli bychom projevovat více opatrnosti ohledně role technologií v životech našich dětí? Je naše techno-paranoia oprávněná? Bez ohledu na přístroje, které vlastníme a viníme z naší zkázy, jsou pořád naše problémy lidské?", ptá se Donna Stevens.

A TADY máte 5 důvodů, proč by se stanice ČT :D, která produkuje vysílání pro děti, měla zrušit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články