6 chudáků dětí, kterým televize totálně vymyla mozek

Australská fotografka Donna Stevens nafotila sérii příznačně nazvanou "Idiot Box (Idiotská Bedna)". Aktéry jsou děti, které se díky bedně s pohyblivými obrázky přenesly do jiného světa. Do světa, ve kterém vlastní fantazie nemá místo.

Americké děti sledují televizi průměrně 24 hodin týdně. Co si budeme nalhávat, některé české děti jim šlapou na paty. Pokud nejsou pasivně přilepeny mozkem a očima k obrazovce, často jsou ztraceny mezi kostičkami virtuálního Lega v Minecraftu nebo mezi poletujícími a vybuchujícími Angry Birds na tabletu nebo počítači.

V temné místnosti, kterou osvětluje pouze zář televizní obrazovky, nafotila fotografka Donna Stevens děti, které vypadají, jako by jim někdo ukradl duši. A rovnou i mozek. Jejich vyprázdněné (až dementní) výrazy jsou velmi výmluvné.

Zdá se vám tento způsob trávení volného času poněkud nešťastným? Není nic jednoduššího, než je od elektronických přístrojů odlepit a začít čas společně trávit aktivně. To bychom se ale napřed museli sami odlepit od těch svých...

1. Lobotomie hadr

2. Holčičko, žiješ?

3. Nevěříš vlastním očím?

4. Je mi 5 a můj život ztratil smysl.

5. Víc naživu vypadám, když spím.

6. Terapie venkem životně nutná!

"Televize je jen jedním z Černých Zrcadel, prostřednictvím kterých se dnes vypořádáváme se světem," říká fotografka. "Idiot Box by mělo osvětlit temnější stranu naší lásky k technologiím," dodává.

"Měli bychom projevovat více opatrnosti ohledně role technologií v životech našich dětí? Je naše techno-paranoia oprávněná? Bez ohledu na přístroje, které vlastníme a viníme z naší zkázy, jsou pořád naše problémy lidské?", ptá se Donna Stevens.

A TADY máte 5 důvodů, proč by se stanice ČT :D, která produkuje vysílání pro děti, měla zrušit.


Komentáře

Doporučeno pro vás