5 nejznámějších vrahů v hudbě – G.cz
Vyhledávání

5 nejznámějších vrahů v hudbě

Smrt byla odjakživa druhým nejpřitažlivějším tématem rokenrolu, hned po sexu. Kteří z hudebníků ale opravdu dostáli svým textům?

Vojtěch Libich
Vojtěch Libich 24.9.2014, 13:00

1. Charles Manson

manson metal.nosgustalamusica.com Téměř každý ví, že Manson je pošuk, co převrátil celou květinovou filosofii 60. let tak trochu naruby a začal ve jménu své vlastní spravedlnosti vraždit lidi - koneckonců na rozdíl od opravdových hipíků mělo jeho počínání sice tragické, ale alespoň nějaké výsledky. Méně známý už je ale fakt, že Charlie byl také velký hudební nadšenec. Jedna z teorií dokonce tvrdí, že právě neúspěch v hudební kariéře ho přiměl k tomu vydobýt si slávu prostě trochu jinak. A přitom se mu určitý talent nedal upřít. Dokonce byl spoluautorem songu Never Learn Not To Love od Beach Boys, v domě jejichž bubeníka Dennise Wilsona Manson i se svojí "Rodinou" krátce před vraždami zakempil. Jeho vlastní tvorba však byla podle slov lidí z tehdejší hudební branže příliš nudná a neoriginální. Tak byl čas vytáhnout kudlu. No, co dodat. Buďme rádi, že u nás doma přeje publikum i těm objektivně špatným interpretům. Nikdo by se asi nechtěl potkávat s vraždícími komandy Richarda Krajča nebo Michala Malátného.  

2. Lead Belly

LEADBELLY mynorth.com Černošský bluesový písničkář, vlastním jménem Huddie Leadbetter, jeden z průkopníků žánru, kde se o nějakém tom střílení kvůli ženské (případně střílení ženských) zpívá neustále. Je jasné, že alespoň některá díla se musela zakládat na pravdě. Lead Belly v roce 1918 zastřelil svého bratrance ve sporu o dívku. Nehledě na to, že slečna z toho asi musela mít vážně radost, Leadbettera zatkli a šoupli do vězení. Bluesman ale nelenil a po několika letech složil za mřížemi píseň pro guvernéra se žádostí o milost. Guvernér ho nechal skutečně za nějaký čas propustit. Těžko říct, jestli to byl až tak velký Lead Bellyho fanoušek, ale tomuhle se každopádně říká muzikantský um!  

3. Sid Vicious

sid indypendentmusic.tumblr.com Nechvalně proslulý baskytarista Sex Pistols, který se baskytarou uměl víc agresivně ohánět než na ní hrát, si uměl užívat života. Notoricky známá historka zní, že po jedné víc než rozjeté párty se probral ve zdemolovaném pokoji v Hotelu Chelsea v New Yorku a našel svojí tehdejší přítelkyni Nancy Spungen mrtvou - ubodanou loveckým nožem, který Sid koupil pár dní předtím. Vražda mu sice nikdy nebyla prokázána, ale pravděpodobně jenom proto, že ještě před soudním procesem se punkrocker předávkoval heroinem a zemřel. Co na to říct? Snad jen, že ve srovnání s tímhle týpkem připadá člověku pohled na leckteré české "punkové" kapely jako hodně špatný vtip.  

4. Phil Spector

PS alldylan.com Jednou někdo řekl, že každá historka o legendárním producentovi Philu Spectorovi obsahuje dřív nebo později větu: "A pak Phil vytáhnul pistoli..." Spector má pověst hodně ostrého konfliktního chlápka, který občas výkony z muzikantů ve studiu doslova vymlátil. V dobrém na něj nevzpomínají ani jeho bývalé ženy a přítelkyně. Jedné noci před 11 lety to ale zašlo moc daleko a v jeho domě v Los Angeles našli zastřelenou herečku Lanu Clarkson. Inu, něco za něco. Phil Spector sice pomáhal vytvořit rokenrol tak, jak ho známe, ale kdo s čím zachází...  

5. Varg Vikernes

Varg Promo Photo GREY metal-rules.com Známá pravda o vyznavačích extrémních odnoží metalu zní, že ve většina případů se jedná jen o divadlo, show na efekt. Ve skutečnosti členové kapel a jejich fanoušci nevzývají zlo a netouží po krvi. To všechno je možná pravda. Ale ten, kdo tohle tvrdí, asi nikdy neslyšel o norském black metalu. Varg Vikernes se už ve svých 19 letech účastnil podpalování norských dřevěných kostelů a o rok později zavraždil svého spoluhráče z kapely Mayhem Øysteina Aarsetha. Přestože Aarseth zemřel na následky celkem 23 bodných ran nožem (2 do hlavy, 5 do krku a 16 do zad), Vikernes nepřestává dodnes tvrdit, že se jednalo o sebeobranu. Ehm... Jen tak pro doplnění, ve vězení se Varg věnoval nejen hudební tvorbě svého projektu Burzum, ale také svému webovému blogu se silně neonacistickým obsahem, kde varuje svět mimo jiné před židobolševickým spiknutím. Před 5 lety byl Nor propuštěn, ale loni znovu zatčen, tentokrát ve Francii za držení zbraní a plánování teroristického útoku. Ať už odsuzujeme jeho činy jakkoliv, jedna věc se jemu ani jeho norským současníkům nedá upřít - myslí to opravdu vážně.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu