4 boží upozornění na proklínané díry v silnicích – G.cz
Vyhledávání

4 boží upozornění na proklínané díry v silnicích

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Tankodromy místo silnic nejsou jen českou specialitou. Pro ostré slovo kvůli nim nejde daleko nikdo na čtyřech nebo dvou kolech, ale najdou se i tací, kteří svůj vztek přetaví v akci.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 15.5.2015, 08:00

1. Wanksyho penisy a díry

Když se jeho již několikátý přítel rozflákal na kole kvůli výmolu na silnici, rozhoupal se streetartový umělec skrývající se pod pseudonymem Wanksy, původem z hrabství Velký Manchaster v severozápadní Anglii, k činu. Vzal kýbl s omyvatelnými barvami a na každou džuznu v silnici, na kterou natrefil, nakreslil pořádný penis, případně místo, kam patří.

Podle mluvčího zdejšího magistrátu kreslení obscénností nikterak neurychlí opravu silnic a je to jen plýtvání časem a prostředky. Jako plýtvání časem a nervy ale spíš vypadá zdejší klasická byrokratická cesta k upozornění na výtluky v silnici. Je potřeba vyplnit formulář a minimálně 5 dní čekat, než se někdo uráčí je přijít zkontrolovat. Wanksy tedy jejich inspekci spíše poněkud urychlil.

Jeho upozornění vypadala takto:

A jejich důsledek pak takto:

2. Litevské "rekreační" díry v silnicích

Rozbombardované silnice mají třeba i v Litvě. Na to, že situace začíná být neúnosná, se parta přátel, kteří si kolektivně říkají Ž999, pokusila upozornit nenásilným, originálním a vtipným způsobem.

Díry jsou tu totiž s nadsázkou tak velké, že by se v nich teoreticky daly pěstovat vodní sporty, lovit ryby nebo se u nich mazlit a romanticky pozorovat měsíc. Bezpečnost silničního provozu v Litvě je velkým problémem (např. v roce 2013 byla země na tragickém prvním místě v počtu dopravních nehod v rámci celé EU. Stovka obětí na milion obyvatel byl téměř dvojnásobek průměru celé unie) a svou nezanedbatelnou roli v ní hraje nejspíš i kvalita silnic.

Na tyhle "luxusní" díry můžete natrefit ve druhém největším litevském městě Kaunas (česky Kovno):

3. Jak co nejlépe pozitivně vyplnit negativní prostor

V pensylvánském Scrantonu si z děr na silnici také dělají srandu. Skupinka, která si říká Pop Up Studio, se rozhodla, že jsou vlastně celkem užitečné a mohou plnit spoustu zástupných funkcí. Můžete si z nich udělat chlaďák na pivo, dřez na mytí nádobí, bazén pro Bárbíny, mísu na popcorn, lentilky nebo dokonce ústřice nebo třeba pouliční toaletu.

Pop Up Studio dokonce loni uspořádalo soutěž v nejkreativnějším využití děr. Ti, kdo nejlépe pozitivně vyplnili negativní prostor mohli vyhrát třeba mytí auta zdarma po celý rok nebo nové pneumatiky.

4. Výmolové (re)kreace v Montrealu

Místo aby se nechali ochromit frustrací a procvičovali si všechny nadávky, které znají, zvolilo fotografické i životní duo Claudia Ficca a Davide Luciano z kanadského Montrealu úplně jiný způsob vypořádání se s dírami v silnicích, kterých je i tady požehnaně.

Tahle nebezpečí městské džungle jim vnukla myšlenku na skvělou fotosérii plnou zábavy. Vztek je přece jen emoce, stejně jako radost... A ve výmolech se - kromě toho, že se díky nim dá zabít a zničit kolo - dá dělat tolik věcí!

A TADY máte 15 podle nás ideálních míst, kam přesunout krumlovské otáčivé hlediště.

Podobné články

Doporučujeme

Další články