fb pixel 13 klíčových slov, která se nám vybaví pokaždé, když se řekne David Bowie – G.cz
Vyhledávání

13 klíčových slov, která se nám vybaví pokaždé, když se řekne David Bowie

Bowie měl obě oči stejné. Jen jedno měl poškozené.
Zdroj: www.nme.com

Člověk nikdy neodejde, když po sobě na světě něco nechá. A Bowie tu toho zanechal víc než dost.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 8.1.2018, 10:25

Je úplně jedno, jak podrobně jste znali jeho diskografii, jak moc vás zasáhla jeho hudba, jak moc jste uznávali jeho styl a kolikrát jste se o něm bavili v hospodě. Je mrtvý, a s tím se nedá nic dělat. Ve skutečnosti bude žít ale mnohem déle, než my všichni dohromady.

A jeho největší songy při tom klidně můžeme vynechat!

Ptáte se, jak je to možné?

Protože Bowie!

1.Hansa

Malé studio, ve kterém Bowie nahrál svou Berlínskou trilogii, se proměnilo v turistickou destinaci a středobod zájmu nejen hudebních nadšenců už poměrně dávno. Na jeho místě v Stralauer Allee 3 totiž pod vedením architekta Sergeje Tchobana a návrháře interiérů Karima Rashida vyrostl přehnaný Music&design hotel, ve kterém by chtěl přespat každý, kdo ví, co znamená slovo pentatonika.

2. Čaj

Pokud jste opravdu skalní fanoušek Davida, na tohle slovo okamžitě zapomeňte. Bowie měl s tímhle nápojem zlý incident, když mu bylo 5 let, a od té doby jej vepsal na svůj přísný a neoddiskutovatelný blacklist.

3. Lady Gaga

Vypadá jako on, ale není to on.

4. Lednice

Na vrcholu svých drogových experimentů měl Bowie údajně uskladněnou svou vlastní moč v lednici pro případ, že by mu ji kouzelník chtěl ukradnout. Nikdy nevíte, kdy ji můžete potřebovat!

5. Oko

Když někoho opravdu milujete, neváháte za něj obětovat ani vlastní zdraví. Viditelné zranění jeho pravé čočky pocházelo z doby, kdy se Bowie porval se svým spolužákem, umělcem Georgem Underwoodem o přízeň jakési sympatické dívky.

6. Infarkt

Byl to právě srdeční záchvat, který v roce 2004 předčasně ukončil jeho velkolepé turné a donutil jej zásadně změnit životosprávu.

7. Glastonbury

Bowie si na legendárním festivalu zahrál dvakrát. Poprvé v roce 1971 jako doplňující interpret v 5 hodin ráno, podruhé o 30 let později jako hvězda, která předvedla to nejlepší, co Glastonbury kdy zažilo...

8. Placebo

Mluvil o nich jako o jedné ze svých nejoblíbenějších kapel.

9. Dieta

Mléko, chilli papričky a kokain.

10. Nikola Tesla

Jeho poslední filmová role ve filmu The Prestige z roku 2006.

11. Elvis Presley

Narodili se ve stejný den, 8. ledna, a byli podobně geniální.

12. Saxofon

Ovlivnil ho víc než kytara. Naučil se na něj hrát už ve dvanácti letech.

13. Růžový králík

Přesně tenhle králík ho pronásledoval během osudného turné v roce 2004. Spekulovalo se o tom, že šlo o Isabelle Guns, hlavní představitelku jeho fanklubu.

A TADY se dozvíte víc o dělené stravě, které se Bowie v průběhu života velice intenzivně věnoval.

Podobné články

Doporučujeme

Další články