9 důkazů, že práce v kancelářích byla dřív o moc lepší než dnes – G.cz
Vyhledávání

9 důkazů, že práce v kancelářích byla dřív o moc lepší než dnes

Taky jste osm až deset hodin denně zavřeni s padesáti asociály v místnosti bez denního světla? Tak si přečtěte, jak se za časů našich babiček v kancelářích pracovalo krásně. A záviďte!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 30.9.2018, 11:30

1. Estetika

estetika officemuseum.com Nepopuzoval vás pohled na dvěstěkilového šéfa v tílku a žabkách. Kolegyně u vedlejšího stolu vás nerozptylovala výstřihem o velikosti Macochy. Všichni byli oblečeni tak, aby bylo zjevné, že zastávají důležitou a pro většinu lidí nedostižnou práci.

2. Atmosféra

atmosfera fetchit4me.net Když si dnes někdo zapomene po ránu napatlat podpaží antiperspirantem, všichni se mu štítivě vyhýbají. V dobách, kdy antiperspiranty nebyly, smrděli potem všichni stejně. A na výkonnosti jim to neubíralo!

3. Klima

klima metafilter.com Neprali jste se s kolegou o ovladač od klimatizace. Ani jste neřešili věčné nářky kolegyň, že osmnáct stupňů je fakt málo. Prostě když bylo vedro, otevřeli jste si okno. Pokud ho vaše kancelář měla. A pokud bylo technicky možné ho otevřít.

4. Sezení natvrdo

sezani natvrdo letfreedomrain.blogspot.com Nikdo na vás nemachroval svou anatomickou židlí nebo gymnastickým míčem. Židle byla jenom kus dřeva, stejně tvrdý jako všechno ostatní ve vašem životě. A přesto tehdy byli lidi zdravější a pružnější.

5. Žádné maily

zadne maily officemuseum.com Dnes se stačí zdržet na záchodě a už na vás čeká dvanáct nepřečtených mailů. Dřív jste maximálně našli na stole lísteček, v němž vám šéf vzkazoval: "Jaroslave, přijďte v 11 hodin ke mně. S sebou si vezměte i všechny své věci a předem se rozlučte se spolupracovníky."

6. Práce bez vyrušování

bez vyrusovani museumvictoria.com.au Jen si to představte: telefon na stole vám zazvonil maximálně dvakrát denně. A protože nebyl facebook, nemohli vás kolegové vyrušovat svými posty o tom, co měli o víkendu k obědu, na co by chtěli večer jít s manželkou do kina a nebo co právě dělají ve Farmville.

7. Nic se neztratilo

nic se neztratilo officemuseum.com Neexistovalo, aby jste důležitý dokument omylem smazali. Vše se hezky tisklo nebo psalo a zakládalo do šanonů a kartoték. A přesto lidi dokázali založené informace znovu najít.

8. Větší produktivita

produktivita officemuseum.com V dobách, kdy lidi měli na stole jen tužku a papír a razítko, nemohli předstírat práci. Museli ji jednoduše udělat. Takže ji udělali tak rychle a dobře, jak jen to šlo. Což naše generace, která půl pracovní doby čumí do facebooku a půl do kávovaru, zkrátka nechápe.

9. Potřeby těla

potřeby těla officemuseum.com Když na vás přišla potřeba si pěkně od plic odkašlat, nemuseli jste se potupně plahočit na záchod a tam dávit do umyvadla. Na zemi u stolu jste měli plivátko a nikomu to nepřišlo divné. A všimněte si, že na žádné z fotek není hrneček s kafem - asi ho kancelářské krysy dřív nepotřebovaly! Ano, práce v kanceláři je peklo. Ale co si budeme povídat, mnohem horší bylo peklo v Normandii viz ZDE.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články