10 indicií, podle nichž spolehlivě poznáte ženu, která si nevěří

Obrázek uživatele Dirk Diggler
06.5.2015, 15:05

Proč je to pro muže tak důležité vědět? Protože ženy s komplexem méněcennosti jsou zcela nevhodné. Pro vztah, pro sex, pro pokec... Prostě pro cokoli.

S kamarády jsme před časem vyhodnotili, že jedna naše společná známá má pěkná prsa. Proto jsme jí společně napsali, že má pěkná prsa. Odpověděla: „Oznamuji, že pisatel neustále jen plácá o ženských a přitom je vůbec nezná. V sexu je mizerný, protože má v hlavě utkvělé představy toho, jak to má být, ale přitom je úplně mimo. Muži tohoto typu by se ženy měly vyhýbat, protože je to člověk, který nikdy nedospěje. V sexu s ním těžko najdou porozumění. Svou neschopnost uvědomit si opravdové hodnoty schovává za symbol ,muže jako kance‘.“

Plyne z toho, že před ženami se musíte mít na pozoru. Proč? Protože pokud nějakou jen letmo potkáte (jako já dotyčnou zhruba dvakrát na chodbě) a jednou s ní půl minuty telefonujete, myslí si hned, že o vás ví úplně všechno!

Po tomto varování by možná bylo dobré zjistit, proč ženy někdy nesnášejí oprávněnou chválu. (Neoprávněná je vždycky těší: když hnusné holce řeknete, že je půvabná, tetellí se radostí. Když to ale řeknete hezké holce, bere vás za sexuálního loudila!). Spontánně prohlásíte: „Máš krásná prsa!“ Načež ona vybuchne: „Hele, nech si tý ironie, jo?“ Na pravdivý výrok „voní ti vlasy“ ženy záhadně často reagují zděšeným výrokem: „Nestihla jsem si je umýt.“

Tělo se počítá

Jedním z důvodu může být, že dotčená žena si zakládá na svém duševním bohatství a jakákoli zmínka o tělesnosti ji uráží. Chce vynikat inteligencí a vnitřní hodnotou. Těla by se nejraději zbavila a proměnila se v nehmotný hlas jak z Radiožurnálu. Ale ona je přitom inteligentní a zároveň i fyzicky žádoucí! Prostě šukézní bystrá holka.

Kdyby ovšem byla ještě o maličko bystřejší, své tělesné půvaby by vnímala jako zvětšovací sklo těch vnitřních. Na druhé straně: nenalhávejme si, že velmi krásné ženy bývají inteligentní. Spíše ne. Nemusí se totiž duševně snažit, a proto se taky nesnaží. Bez vnitřní námahy to prostě nejde. Vůbec nejhorší jsou pak krásné ženy, které o sobě výslovně tvrdí, že jsou inteligentní.

Sebepodceňování

Negativní reakce na chválu a vůbec na své tělo nejspíš pramení z nejistoty o sobě samé. Ženy trpí nízkým sebevědomím víc než muži, protože jsou k tomu vedené od dětství. Zvláště u hezkých holek rodiče mnohem méně podporují nezávislost a poskytují jim silnější ochranu. V důsledku toho se dívky méně věnují nezávislému zkoumání prostředí, jsou méně zvídavé a méně pociťují následky svých omylů. Při řešení problémů se více spoléhají na autority.

Když chcete něco skutečně zvládnout, musíte se umět vypořádat s frustrací a překážkami. Pokud však rodič dívce vždycky pomůže, pak se u ní schopnost potýkat se s problémy a spoléhat se na své schopnosti vůbec nevyvine. Proto ženy mnohem spíš než muži volí život v zajetých kolejích. Nízké sebevědomí se zároveň pojí s obrovskou potřebou vztahu. Proto se tolik žen chytí prvního idiota, který jim připadá ‚jiný‘.

Nízké sebevědomí přerůstá v pocit méněcennosti, který brání navazovat rovnocenné vztahy. Lidé kolem se začnou dělit na ty, kteří jsou nad ní, a na ty, kteří jsou pod její úrovní. Žena pak veškeré své úsilí věnuje soutěžení, šplhání vzhůru nebo zadupávání těch horších. Vy jste pro ni buď chlap, pro něhož se necítí být dost dobrá. V tom případě vás mučí žárlivostí. Anebo jste pro ni ňouma, od kterého se z nějakého důvodu nechala ukecat. A pak vás trápí pohrdáním.

Méněcenné bytosti

Jak poznáte, že má žena problém sama se sebou?

Pokud si vaše přítelkyně neváží sama sebe, nebudete pro ni dost dobrý ani vy. Buď se v jejích očích změníte v podčlověka, nebo naopak ve všemohoucí autoritu, která všechno vyřeší. A z obojího plynou potíže. Nízké sebevědomí u ženy poznáte podle těchto příznaků:

1) Pořád vám vypráví, jak bylo dřív všechno lepší. Nežije přítomností.

2) Je furt nespokojená, chce něco, co nemá.

3) Neustále se děsí, že něco dopadne špatně.

4) Místo řešení problémů opakuje, že to nejde.

5) To, co je napsáno, má pro ni vždycky velkou váhu, i když se jedná o naprostou hovadinu.

6) Pořád o sobě činí negativní poznámky typu „to není pro mě“, „to si nezasloužím“...

7) Neustálou činností zakrývá vnitřní zmatek.

8) Je na něčem závislá (třeba na vás).

9) Má špatný vztah k vlastnímu tělu.

10) Bude brzo menstruovat.

Jestliže u své přítelkyně pozorujete těchto zlých znamení více, měla by s tím něco dělat. Zanedbaný pocit vlastní podřadnosti totiž časem přeroste v komplex méněcennosti, který už je do konce života ženy nevyléčitelný.

Jaké známky nízkého sebevědomí vykazuje ‚vaše‘ žena?

Anketa se načítá...

A aby toho nebylo málo, zde máte ještě 32 indicií, podle kterých poznáte ženu, s níž nemá cenu chodit.


Komentáře