fb pixel 9 důkazů toho, že zápas a párty vždycky začíná v kuchyni – G.cz
Vyhledávání

9 důkazů toho, že zápas a párty vždycky začíná v kuchyni

Zdroj: eatcu.com

Hraje se důležitý zápas a vy pořádáte velkou párty? Základem není velká televize nebo repráky. Ne, základem je jídlo! Nechte se inspirovat osvědčenými snacky pro gaučové atlety.

Václav Rybář
Václav Rybář 13.6.2016, 10:50

1. Pizza

Nejoblíbenější snack vůbec. Upeče ho někdo jiný, při jeho konzumaci se nezamažete (pokud nemáte vyloženě problémy s koordinací končetin) a nemusíte pro něj ani chodit. Ne nadarmo se říká, že jediný, kdo si nejdůležitější sportovní akce neužije, jsou právě poslíčci, kteří v době jejich konání mají službu. Lítají totiž po městě jako hadr na holi.

2. Nachos

Za rozumný obnos jich lze pořídit nekonečně mnoho a můžete je do bezvědomí polévat masovou směsí, salsou, sýrem ve všech skupenstvích nebo třeba jen smetanou. Každému podle jeho chuti. Použít se samozřejmě dají i normální české chipsy, ale nachos mají přirozený tvar i pevnost, takže unesou na ně kladený náklad. Tenhle import zpoza velké louže zkrátka v českých obývácích dlouho chyběl.

3. Hot Dogy

Tahle typická pochoutka se přesunula z amerických stadionů do domácností, protože... no protože fanoušci si na ni zvykli. I v českých supermarketech už najdete typické rozšklebené bulky, do kterých vložíte párek nadél, takže nemusíte vrhat nožem do českých rohlíků a zasunovat... Hot dog se navíc dá vyrobit na hodně způsobů, stejně tak místo párku můžete použít klobásu. Důležité je, že je ho za co chytnout a riziko zprasení ubrusu a sebe je tak minimální.

4. Burgery

Trochu náročnější na výrobu, ale když se chcete předvést jako nadstandardní hostitel, tak nemáte na vybranou. Věčným problémem už dneska není ani tak maso, slanina nebo vhodné sýry, ale především vhodné pečivo. V Americe se na podobné párty vyrábějí menší burgery (tzv. slidery), na které existují i menší housky. O tom si u nás můžeme nechat jenom zdát, dokonce i typické měkké housky z bramborového těsta jsou u nás k nesehnání.

5. Masové koule

Vzhledem k mizivé šanci vyrobit doma levně kvalitní burger byste měli se svým mletým masem udělat něco chytřejšího. Třeba masové koule. Můžete je dokonce namíchat třeba se sýrem a tím zvýšit jejich množství. Pokud máte těsný rozpočet, kupte si koule přímo v IKEE. Do výsledku pak zapíchněte špejle a chlapská "lízátka" jsou na světě.

6. Sendviče

V Americe frčí kuřecí křídla, ale kromě toho, že je to ideální způsob, jak vaše hosty zaprasit a následně si nechat zničit nábytek, nepřišli jim Češi dodnes pořádně na chuť. Zato toustovač patří k nezbytnému vybavení všech domácností. Během několika minut můžete vyrobit doslova horu toastů, které pro lepší dojem přestřihnete diagonálně (spousta dobře vychovaných toustovačů to udělá za vás). Jen nezapomeňte na kvalitní suroviny. Sendviče s dietním salámem neudělají radost nikomu.

7. Brambory

Nikoliv na loupačku s máslem (i když proti gustu), ale tzv. potato skins. Brambory se omyjí, oškrábou (línější fanoušci mohou tento krok přeskočit), rozkrojí, vydlabou, naplní sýrem, slaninou a dalšími nezbytnostmi... a nechají zapéct. Je to poměrně zdlouhavý proces, ale většinu práce za vás udělá trouba. Vy už pak jen servírujete něco, co dokonce vypadá jako jídlo.

8. Dipy

Budgetový model číslo jedna. Pokud pořádáte párty ke konci měsíce a fondy nejsou nejvyšší, musíte přistoupit k miniaturizaci. Vezměte malé mističky a naplňte je salsou, taveným sýrem a nebo rovnou předem vyrobeným sýrovým dipem. Nakupte spoustu tyčinek (ideální jsou ty větší, které se při ponoření do hustšího dipu nelámou). Při strategickém rozestavení na stole budou tyhle levné pochutiny vypadat množstevně docela schopně. V kombinaci se sendviči je to maximální úsilí za minimum peněz.

9. Popcorn

Jenom mějte na mysli, že popcorn je příloha, nikoliv hlavní chod. Na filmovou párty by vám možná pár sáčku vyuzených v mikrovlnce prošlo, ale sportovní přenos vyžaduje trochu větší zapojení. Skutečné fandění je fyzická aktivita, při níž se spalují kalorie. Jestli všechno vsadíte jenom na popcorn, můžete počítat tak maximálně s remízou. A s tím, že příští zápas se bude odehrávat v obýváku soupeře.

A TADY máte 10 jídel, která najdete v každém americkém dineru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články