Bude to nám*d: rapper Řezník chystá osmé pokračování své kultovní videohry Život není krásný – G.cz
Vyhledávání

Bude to nám*d: rapper Řezník chystá osmé pokračování své kultovní videohry Život není krásný

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když v roce 2002 vyšel první díl ze sedmidílné série freewarových počítačových adventur Život není krásný aka ZNK, tak bylo tehdy autorovi Martinovi Pohlovi pouhých 16 let. Od vydání sedmého dílu videohry ZNK uběhlo už 11 let. Z této primitivní počítačové hry se však během let stal doslova kult, a to především díky nekorektnímu humoru a dosud nevídané brutalitě, která byla ztvárněna za pomoci jednoduchého programu Malování. Martin Pohl dnes známější jako Řezník před pár dny ohlásil návrat legendy a my se můžeme těšit na osmý díl s oficiálním názvem Život není krásný: Poslední exekuce.

Martin Miko
Martin Miko 21.6.2018, 19:02

Osmý díl hry Život není krásný vyjde do roka

Od poslední hry Život není krásný Mártyho Pohla sice uteklo neuvěřitelných 11 let, ale na druhou stranu jsme během této doby od tvůrce tohoto kultu dočkali mnoha jiného kreativního obsahu. A je jedno, jestli šlo o filmy, vtipy nebo hudbu v podání Mártyho alterega – Řezníka, se kterým vydává jednu desku za druhou. Zdá se, že po deseti letech prosení ze strany počítačových fanoušků se vyplatilo Márty dal dohromady tým, se kterým se vrhne na osmé pokračování videohry Život není krásný: Poslední exekuce, což mezi fanoušky vyvolalo obrovský ohlas.

První hra ZNK údajně vznikla během pouhopouhých dvou dnů a velikostně měla něco mezi 1 MB. Hra se s každým dílem stávala propracovanější po grafické i herní stránce. Od pátého dílu se hry dočkaly dabingu, o který se stejně jako o programování a grafiku postaral Martin „Márty“ Pohl. „Na hrách sem pracoval jenom já sám. Měl jsem na starost scénář, grafiku, programování a všechno možný okolo a už jsem to postupem času nestíhal, tak jsem se na to prostě vysral,“ popisuje tvůrce hry důvod, proč po sedmém díle výroba jeho videoher skončila.

Jednoduchá adventura s větší než malým množstvím sprostých výrazů, násilí a politické nekorektnosti prý bude v osmém dílu zachována. Hra slibuje větší propracovanost, jelikož má Pohl po ruce kreativní tým, který mu pomůže vytvořit co nejkvalitnější dílo. Co se týče příběhu, tak v nově připravované hře s podtitulem Poslední exekuce se můžeme těšit na příběh přestárlého exekutora Vladimíra Brehowského, který prožije svůj poslední pracovní den před odchodem do penze. Těšit se můžeme na vymáhání dluhu tim nejdrsnějším způsobem, což matně připomíná exekutora Tomáše Vránu.

Vzhledem k tomu, že hra bude dostupná na počítačích i na tabletech a v plánu je vytvořit mnoho animací, miniher a kompletní dabing všech postav, tak to znamená, že to bude stát spoustu peněz. Není divu, že se tvůrce hry rozhodl pro crowdfunging a vy máte jedinečnou možnost hru podpořit na HitHit.cz.

Celý tým ve složení Martin Pohl, Nikola Džokič a Lukáš Pekárek slibuje, že hra by měla vyjít do roka od ukončení crowdfundingové kampaně.

A zde je velký letní horoskop pohlavních nemocí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články