fb pixel Bude druhá série mysteriózního HBO hitu Outsider? Možná ano, ale nikdo neví o čem – G.cz
Vyhledávání

Bude druhá série mysteriózního HBO hitu Outsider? Možná ano, ale nikdo neví o čem

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

HBO se adaptace Kingova lovu na zabijáka dětí vydařila, přes několik velice riskantních voleb. Takže poté, co dozněly potlesky a tvůrci si mohli přečíst skvělá hodnocení od diváků i kritiků, všem leží na mysli otázka: Bude další série, když seriál končí tam, kde kniha?

Jan Studnička
Jan Studnička 8.4.2020, 10:55

King je mrtev, ať žije King

Adaptovat knihy Stephena Kinga se už řadu dekád, projekt za projektem, ukazuje jako problém. Na každou dobrou předělávku vychází tucet nepovedených. Nevěřili byste, kolik ve skutečnosti existuje pokusů dostat krále hororů na plátno nebo obrazovku… a řada z nich je mnohem horší než původní Řbitov zviřátek. Dokonce horší než ten nový Řbitov zviřátek. Zkrátka, na každé Osvícení vychází jedna Pavučina snů.

A nebojte, chápeme, že se v karanténě dost nudíte, takže velký přehled nejlepších a nejhorších kingovských adaptací je na cestě.

Nicméně! Outsider patří do té lepší kategorie. Podařilo se odvysílat celou první sérii bez jediného většího přešlapu, diváci to milovali, kritici to milovali, ohromný úspěch. Zdá se, že HBO je nově leaderem v semi-realistické tvorbě. A přestože nedávné Lindelofovy Watchmeny asi pokračování nečeká, Westworld bude mít čtvrtou sérii bezpochyby. Takže, bude pokračování Outsidera? Ostatně končí takovým trochu vágním, ale přesto cliffhangerem.

Inu, za normální situace by asi nebyl nejmenší důvod nepokračovat v úspěšném seriálu, ale on ten důvod existuje. S první sérií tak nějak došel Stephen King.

Stephen King Cinematic Universe

Jason Bateman, jeden z hlavních tvůrců seriálu a představitel klíčové postavy příběhu, v rozhovoru pro Collider přiznal, že hlavní writer projektu, spisovatel Richard Price, jedná s HBO a hraje si s nějakými nápady, které by případně mohly vyrůst v druhou sérii Outsidera. “Samozřejmě se teď nemáme čeho chytit, protože první série vyčerpala celou Kingovu knížku,” dodává Bateman.

Takže děj se může vydat kamkoli. Třeba do háje, to se taky může stát. Ale spíš ne. Price posledních dvacet let nenapsal špatnou věc a sám Bateman, jak je vidět na jeho Netflix projektu Ozark, režisérsky roste a roste. Navíc to, že neexistuje kniha Outsider 2 ještě neznamená, že neexistuje žádná předloha.

V knize i seriálu totiž vystupuje postava Holly Gibney, která je kromě Outsidera taky jednou z hlavních postav populární Kingovy “Hodgesovy trilogie”. Tu mimochodem natočilo Sony, aktuálně má tři série, hlavní roli tam hraje jako vždy skvělý Brendan Gleeson a Holly Gibney hraje úplně jiná herečka než jaká ji hraje v Outsiderovi. Prostě, King sem tam propojuje své knihy a není tedy důvod, proč by seriál Outsider nemohl pokračovat antalogicky jako třeba True detective. Taky vám běhá příjemný mráz po zádech při slovech "Stephen King Cinematic Universe"?

No zkrátka, my druhou sérii chceme. HBO je náš názor asi dost volný, ale aspoň víme, že se nad projektem uvažuje a že je tam vůle tvůrců. A to, že nemáme nejmenší tušení, kam se děj vydá, tomu jenom přidává.

Podobné články

Doporučujeme

Další články