Brutální závěrečná scéna málem neprošla. Fungovalo by to bez ní? 10 zajímavostí a nesrovnalostí z filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu – G.cz
Vyhledávání

Brutální závěrečná scéna málem neprošla. Fungovalo by to bez ní? 10 zajímavostí a nesrovnalostí z filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

V roce 2008 se v kinech objevilo drama s názvem Chlapec v pruhovaném pyžamu, které nabízelo tak trochu jiný pohled na nacistické vyhlazovací tábory; a to pohled nevinného dítěte, které vůbec nerozumí, co se kolem něj děje.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.2.2019, 14:33

Čistá duše chlapce

Jak může dítě vnímat problematiku nacistických vyhlazovacích táborů? To, které stojí za ostnatným plotem a tváří v tvář smrti, asi celkem jasně a tíživě. Ale co devítiletý Bruno ( Asa Butterfield), syn prominentního nacistického důstojníka ( David Thewlis), který jeden takový koncentrák dostane na starost?

Drama Chlapec v pruhovaném pyžamu šokovalo v roce 2008 křehkou divákovu duši překvapivým a brutálním koncem. Přitom se ale jedná o adaptaci knihy Johna Boynea, který zvládl intenzivní nápad přetavit do literární podoby za necelé tři dny. Pokud jste snímek ještě neviděli, můžete to napravit ve středu ve 20 hodin na Prima MAX. Možná vás pak bude zajímat, o jaký tábor smrti ve filmu vlastně jde (konkrétně jmenován není), v čem se film liší od předlohy, nebo jakých historických nepřesností se tvůrci snímku dopustili. Odpověď na vše najdete tady:

A tady 10 zajímavostí z natáčení sci-fi Já, robot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články