fb pixel Bruce Willis, ten chlapík s holou hlavou a srdcem ze zlata: Hláškovací akční ikona se narodila na vojenské základně – G.cz
Vyhledávání

Bruce Willis, ten chlapík s holou hlavou a srdcem ze zlata: Hláškovací akční ikona se narodila na vojenské základně

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Akční hrdina, co sype olovo do hord nepřátel, zároveň je ale předtím vždycky počastuje vtipnou hláškou a pro "ty hodné" je vlastně sympaťákem ze sousedství. S takovým typem rolí není nikdo spojen víc, než čerstvě pětašedesátiletý Bruce Willis. Kulatá a plešatá hlava nebyly zrovna dobrým startovacím bodem pro kariéru v showbyznysu, přesto dnes americká hvězda s napůl německým původem patří k největším chloubám Hollywoodu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.3.2020, 17:01

Bruce v Měsíčním svitu

Patří k těm hvězdám, jejichž jméno tak nějak automaticky filmu přidává pár plusových bodů k dobru. Bruce Willis je sice ikonou akčního žánru, a to díky svojí životní roli Johna McClanea v sérii Smrtonosná past, ve své kariéře se ale dokázal šikovně vymanit z jedné škatulky a mnohokrát dokázal, že zvládá i party v dramatech či thrillerech. Zároveň ale, jak sám několikrát řekl, toužil coby herec diváky vždycky hlavně bavit, takže i přes status áčkové hollywoodské star nikdy nepohrdnul epizodní roličkou v sitcomu či nějakém tom nezávislém filmu. Ostatně, vtipné hlášky, dobrácká aura a komediální přesah jsou tím, čím se Willis odlišuje od jiných akčních hrdinů. Navzdory tomu, že nepřátele kosí bez větších problémů, udržuje si image dobrosrdečného sympaťáka ze sousedství. Není jen mašinou na zabíjení - je mašinou na zabíjení s citlivou duší!

A přitom Bruce na začátku kariéry neměl ty nejlepší dispozice pro tak obrovský úspěch. Narodil se na vojenské základně v Západním Německu, kam jeho otce Davida zavedla povinná základní vojenská služba. Tam se Willis starší seznámil se svou budoucí ženou Marlen. Po svatbě a dvou dětech se rodina odstěhovala do New Jersey, otec ale doma dlouho nevydržel, a tak se oba snové museli zapojit do pracovního koloběhu.

Bruce si tak ještě před maturitou vyzkoušel práci hlídače v chemičce, automechanika, řidiče náklaďáku nebo pomocníka u benzinové pumpy. Po večerech buď rozlíval drinky za barem, případně hrál na harmoniku před barem. Z toho, co si vydělal, podporoval rodinu a ještě si platil kurzy herectví. Bral úplně všechno, co se namanulo a k první skutečně filmové roli se dostal teprve v pětadvaceti. Aby toho nebylo málo, genetika byla k Bruceovi nelítostná, a tak se stalo, že měl už v mladém věku hodně výrazné kouty, které, jak vlastně sami víme, rychle přerostly v holou hlavu. Paradoxně se ale právě ta později stala hercovým poznávacím znamením.

Průlom přišel s úderem třicítky - tehdy Willis získal roli po boku Cybill Shepherd v seriálu Měsíční svit. Ten se stal rychle kultem a z Willise udělala role bohémského soukromého detektiva Davida Addisona miláčka Ameriky. Tři roky nato už přišla Smrtonosná past a John McClane. A dál už to frčelo ráz na ráz.

Sláva, kterou Willis získal s Měsíčním svitem, mu celkem rychle stoupla do hlavy - nekonečné hollywoodské večírky, pití, zábava, hazardní hry i několik slovních či pěstních potyček a mnoho, mnoho známostí - díky tomu všemu charismatický (skoro)plešoun plnil stránky bulvárních plátků. Rázný konec jeho dovádění ale učinila svatba s kolegyní Demi Moore. Tu si vzal v roce 1987. Mají spolu tři dcery a rozvedli se po 13 letech. Jejich společná dekáda se obešla prakticky bez skandálů a dodnes spolu vycházejí dobře. Krátce po rozchodu si Bruce koupil svůj nový dům nedaleko rodinného ranče, aby mohl být dcerám nablízku skoro stejně tak často jako před rozpadem manželství.

Právě roli otce prý Willis bral v životě vždy jako tu nejdůležitější. „Rumer, Scout Laure a Tallulah Belle jsou to nejlepší, co mě v životě potkalo. Jsem rád, že s jejich matkou dobře vycházím, protože naše děti nemohou za to, že jsme se rozešli. Svůj soukromý život ať si Demi řeší, jak chce, ale holky nás stejně budou vždycky spojovat," prohlásil kdysi Willis, který po Demi absolvoval několik krátkých skandálních vztahů (mezi nimi i aférku s pornohvězdou Alishou Klass, která ho zkusila vydírat dvacetisekundovou nahou videonahrávkou). V roce 2009 se nicméně znovu oženil, a to s modelkou Emmou Heming a pár je dodnes spokojen. Mají spolu dvě dcery.

Podobné články

Doporučujeme

Další články