Brexit stále nedořešen. HBO natočila film o machinacích v jeho pozadí. V hlavní roli plešatý Sherlock – G.cz
Vyhledávání

Brexit stále nedořešen. HBO natočila film o machinacích v jeho pozadí. V hlavní roli plešatý Sherlock

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Brexit je v zemi Harryho Pottera už pár týdnů opět aktuálním tématem. Theresa May dnes před britskými poslanci odmítla opakování referenda, takže definitivní vyústění prekérní situace je stále v nedohlednu. Co všechno - a hlavně kdo - vlastně Brity k zásadnímu rozhodnutí opustit EU přivedlo? Americká televize HBO o tom natočila film s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.1.2019, 15:36

Jak z toho ven?

To je otázka, na kterou britská vláda marně hledá odpověď. Britové se v roce 2016 v referendu rozhodli opustit Evropskou unii, ale takový rozchod samozřejmě není nic jednoduchého. Premiérka Theresa May dnes před britskými poslanci odmítla opakování referenda i případný odklad brexitu. Dál se tedy bude snažit získat podporu parlamentu pro brexitovou dohodu a vyjednávat o irské pojistce. Výsledky pak předloží EU.

A zatímco politici se radí a dohadují, pozadí celého Brexitu se běžným smrtelníkům pokouší osvětlit nový snímek HBO Brexit: The Uncivil War...

Muž, který přepsal dějiny

Dějiny budoucí a dějiny Velké Británie, pro pořádek. Vy jste o něm možná nikdy neslyšeli, ale naši ostrovní, čaj milující přátelé to jméno znají velmi dobře. Dominic Cummings je politický poradce, stratég a především vedoucí postava pro-brexitové kampaně Vote Leave, která dovedla Brity k rozhodnutí opustit Evropskou unii. Jak se mu to podařilo? O tom vypráví snímek HBO Brexit: The Uncivil War.

Film sleduje kampaň referenda o Brexitu z pohledu obou táborů – jak příznivců, tak i odpůrců unijního odcházení. Zatímco se jedna strana snaží získat navrch nad druhou, všichni se paktují s politiky, kteří se snaží protlačit na výsluní, a kontroverzními sponzory. Brexit jako film ale zkoumá i to, jak moderní techniky kampaní řízených daty přispěly k jednomu z nejméně očekávaných, nanejvýš napjatých a také nejkontroverznějších rozhodnutí v moderní politické historii.

Hlavní roli si zahrál držitel největšího počtu zkomolenin svého jména na světě Benedict Cumberbatch (Sherlock, Doctor Strange). Kvůli partu v televizním filmu si musel nechat zakrýt vlastní vlasy proplešatělou parukou, neboť Cummings bujnou kšticí zrovna neoplývá.

Na českých přijímačích film můžete vidět 3. února ve 20 hodin na HBO.

A tady se podívejte na 10 skvělých hlášek ze seriálu Most!.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu