fb pixel Bond girl Honor Blackman zemřela, slavné Pussy Galore bylo 94. Prohlédněte si tucet ikonických dívek agenta 007 – G.cz
Vyhledávání

Bond girl Honor Blackman zemřela, slavné Pussy Galore bylo 94. Prohlédněte si tucet ikonických dívek agenta 007

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Herečka Honor Blackman, známá především pro roli jedné z nejslavnějších Bond girl Pussy Galore, zemřela ve věku 94 let. Herečka, která se v showbyznysu pohybovala přes 70 let, odešla ze světa z přirozených příčin, smutnou zprávu médiím potvrdila její rodina.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.4.2020, 11:34

R.I.P. Honor Blackman

Přinášíme smutnou zprávu pro fanoušky bondovek - představitelka Pussy Galore, jedné z nejslavnějších Bond girls, herečka Honor Blackman zemřela ve věku 94 na sešlost stářím. Takže jedno pozitivum to má - tentokrát žádný koronavirus! Neblahou novinku médiím potvrdila rodina.

Blackman se v showbyznysu pohybovala od 40. let minulého století. Byla krásná, chytrá, talentovaná a fyzicky zdatná, což z ní dělalo ideální herecký materiál. Jednou z jejích opravdu slavných rolí byl part Cathy Gale v seriálu The Avengers, který v Americe běžel mezi roky 1962 a 1964. Honor se kvůli tomu naučila judo a mnoho akčních scén zvládla bez dublérky. Ve vánoční epizodě seriálu z roku 1965 je její postava zmíněna, když jiný charakter, John Steed, dostane vánoční přání "od paní Gale". Podivuje se ale nad tím, co Cathy dělá ve Fort Knox.

Byla to narážka na asi nejslavnější part, který Blackman kdy ztvárnila, již zmiňovanou Pussy Galore z Goldfingera. Pussy ve filmu šéfuje dívčímu gangu, který si Auric Goldfinger najme, aby přeletěl právě na Fort Knox a zamořil jej jedovatým plynem. Autor literární předlohy Ian Fleming Pussy napsal inspirován jednou ze svých údajných přítelkyň, Jamajčankou s židovskými kořeny Blanche Blackwell. V knihách je Galore popsána jako jediná známá žena na území USA, která šéfuje zločinecké organizaci. Bývalá gymnastka se poté, co se svou skupinou artistek na vysoké hrazdě neuspěje v zábavním průmyslu, rozhodne využít speciální nadání ve světě zločinu. Z její party se postupně stane gang lesbických (i Pussy je orientovaná na ženy, na čemž má lví podíl fakt, že ji v pubertě zneužil vlastní strýc) lupiček.

Soběstačná, silná a charismatická Pussy Galore ve filmu učarovala Bondovi i divákům a díky tomu ji dnes můžeme řadit mezi ty Bond girls, které jsou opravdu ikonické a legendární. Dali jsme dohromady 12 nejdůležitějších dívek v sérii o agentovi 007, podívat se na ně můžete v následující galerii:

A co nová bondovka?

Nebýt koronavirové krize, mohli jsme se těšit na zítřejší světovou premiéru bondovky číslo 25, snímku Není čas zemřít. Vinou pandemie se ale premiéra přesunula až na 19. listopad 2020. Jedná se o zřejmě už opravdu poslední film, kde Jamese Bonda ztvární Daniel Craig. Ten hraje agenta 007 na zaslouženém odpočinku, který se ale přece jen musí ještě jednou vrátit do akce. Stejným fenoménem, jako kult Bond girls, jsou i Bond songs, tedy průvodní písně bondovek, které jsou považovány za prestižní příležitost pro toho, kdo se jich zhostí. Tentokrát to byla aktuálně asi nejpopulárnější zpěvačka mezi teenagery Billie Eilish. V minulosti se stejné pocty dostalo také třeba Adele nebo Madonně...

Není čas zemřít je prvním filmem z 007 série, který obsahuje sekvence natočené 65MM filmovými kamerami IMAX. Se 163 minutovou stopáží se zároveň jedná o nejdelší bondovku v historii a rovněž má film také nejdelší intro, které trvá asi 20 minut. Padoucha tentokrát ztvární Oscarem ověnčená superstar Rami Malek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články