Bomba, kterou si fanoušci Star Wars fakt nesmí nechat ujít: projekce Nové naděje s živým orchestrem bude žrádlo – G.cz
Vyhledávání

Bomba, kterou si fanoušci Star Wars fakt nesmí nechat ujít: projekce Nové naděje s živým orchestrem bude žrádlo

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

Milovníci Star Wars, jste zklamaní z nových epizod? Dle hesla "starý je vždycky lepší" si můžete lehce spravit chuť. 15. října se v pražské O2 areně uskuteční česká premiéra promítání filmu ze ságy Star Wars s živým hudebním doprovodem. Na obřím plátně diváci uvidí Epizody IV - Novou naději. Legendární snímek pak doprovodí kompletní symfonický orchestr, který zahraje mnohokrát oceňovanou hudbu skladatela Johna Williamse.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.9.2018, 13:22

Kult v novém hávu

Od doby, kdy měli fanoušci po celém světě možnost poprvé vidět počáteční film ze série Star Wars, uplynulo již více než 40 let. Nová naděje se stala kultem, ikonou a naprostým kinematografickým převratem, ačkoliv ze začátku projektu nikdo nevěřil. Postavy, příběh i zpracovaní filmu zásadně změnilo všeobecné vnímaní a přistupování k filmu jako takovému. Důležitou součástí celé věci je i nezapomenutelná hudba Johna Wiliamse. Fanoušci budou mít možnost film shlédnout na obřím plátně a za doprovodu živé hudby v podání respektovaného orchestru The City of Prague Philharmonic Orchestra - Filharmonici města Prahy pod vedením dirigenta Christopha Eliota. Pro fanoušky v České republice je to poprvé, kdy bude jeden z dílů Star Wars takto uveden.

„Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodií až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby,“ řekl za Disney Channel Grant Watmuff.

John Williams je známý nejen díky hudbě ke všem devíti natočeným filmům ságy Star Wars, ale také za doprovod k Jurskému parku, E. T. - Mimozemšťanovi či Dobyvatelům ztracené archy. Za tu k Nové naději získal v roce 1977 cenu Oscar. Za práci na ostatních filmech Hvězdných válek si následně vysloužil další čtyři nominace ocenění Americké akademie.

Celkem je Williams držitelem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie, dvaadvaceti Grammy. Za svou práci v průběhu kariéry byl padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal nejvícekrát nominovaným žijícím člověkem. V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje označil Americký filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob. Stejná hudba byla také zařazena do Národní knihovny Kongresu jako esteticky, kulturně a historicky významná.

Pražský koncert s projekcí se uskuteční v termínu 15. října 2018. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články