fb pixel Bohučovický fenomén: Duch ničící dům Smolkových překvapil i kované komunisty – G.cz
Vyhledávání

Bohučovický fenomén: Duch ničící dům Smolkových překvapil i kované komunisty

Zdroj: Pixabay

Ani zkušení soudruzi tehdy nevěděli, co si počít s Bohučovickým fenoménem. V socialistické společnosti přece nemůže existovat nic nadpřirozeného. Jenže v letech 1985 a 1986 se v domě rodiny Smolkových děly věci, které nebylo možné vysvětlit marxismem, leninismem ani vědou.

Martin Miko
Martin Miko 20.5.2024, 09:01

Nevyřešená záhada z dob komunismu

Nevysvětlitelné události v domě rodiny Smolkových začaly 13. prosince 1985. Nejprve se ozývaly rány, následně padaly na zem sklenice se zavařeninami a noční stolek se sám od sebe pohyboval. Různé předměty se také vznášely ve vzduchu. Jak na to reagovali soudruzi?

„V pondělí 16. prosince 1985, kolem desáté hodiny ráno, začala ze zdi odlétávat omítka, jako by někdo střílel na dům zvenčí. Lustr se rozhoupal natolik, že narážel do stropu. Ze spíže se ozvalo řinčení skla a všechny zavařeniny popadaly na zem a rozbily se,” vyprávěl tehdy pan Smolka. I když se pokusil sklenice zachránit, jakási neznámá síla mu to znemožnila.

Během Vánoc nadpřirozené jevy v domě Smolkových zcela ustaly. Poltergeist se vrátil až 6. ledna 1986, a to s ještě větší intenzitou. Bez zjevné příčiny začalo na několika místech v domě hořet. Plameny zničily nejen pohovku a masivní dubový stůl, ale také salám v ledničce! Tato událost je zaznamenána v knize „Poznej sám sebe: tajemství těla, duše a mysli” od autorů Mariana Jelínka a Jiřího Kuchaře, konkrétně v kapitole nazvané Moravský Rosenheim.

Majitel domu chtěl samozřejmě zjistit, co se děje, a tak se obrátil na městský výbor s žádostí o vyšetření, kdo mu demoluje dům. Celý případ dostala na starost úřednice Jana Lysáková, která se měla stát další svědkyní nadpřirozených jevů v rodinném domě v Bohučovicích.

Po její návštěvě přišli do domu zaměstnanci psychoenergetické laboratoře, příslušníci Veřejné bezpečnosti a Státní bezpečnosti. K vyšetřování si přizvali i odborníky z Akademie věd a Geofyzikálního ústavu. Všichni se snažili přijít na příčinu, ale nikdo nedokázal rodině pomoci.

Vládnoucí strana KSČ chtěla případ rychle uzavřít, a tak obratem obvinila syna majitele domu. Tomáš byl proto ve svých jedenácti letech hospitalizován v psychiatrické léčebně. Domů se mohl vrátit pouze tehdy, pokud přiznal, že všechno způsobil on. Takže ze strachu logicky svolil a všechno přiznal.

Fyzicky to však nebylo možné, protože sám nemohl tolik věcí udělat najednou a mnoho úkazů nešlo logicky vysvětlit. Postupem času se na celý případ zapomnělo a v roce 1997 byl úřední záznam o tomto případu skartován. Jen díky opavskému kronikáři se dochovalo několik stránek, které jsou dodnes uloženy v archivu.

Zdroj informací:

https://badatele.net/poltergeist-bohucovice-nevysvetleny-jev-spustil-teror-snb-a-psychiatru/

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chlapce-zavreli-do-blazince-pry-videl-poltergeista-nataceli-jsme-s-dalsimi-svedky-76993

Podobné články

Doporučujeme

Další články